پر بودن کمد لباس ها و بودن انبوهی از لباس های مختلف در طرح ها و رنگ های مختلف کار شما را در انتخاب لباس مناسب و ایجاد یک استایل شیک سخت خواهد کرد. داشتن لباس‌های فراوان هیچ اثر مفید و مثبتی روی خوش استایل شدن شما ندارد. اما شما با جایگزین کردن لباس‌های ترکیب پذیر و کلاسیک ساده می‌توانید در هر موقعیتی مانند رسمی، اسپرت وکژوال ست های جدید را امتحان کنید و لباس های جدید بپوشید .اما لباس‌های کلاسیک ترکیب پذیر کدام لباس ها هستند؟

 

available-size-_ -46-48-50-52-54-56-suit-material-_-65-viscose-32-polyester-3-elestan-machine-washable-_-no-fitting-_-slim-fit-cutting -_-double-button-double-slits-remarks-_-dry-cleaner.jpg

کت و شلوار سرمه‌ای 

کت و شلوار سرمه‌ای یکی از بهترین کت و شلوارهای مردانه است با کاربرد بالا و استفاده بسیار. زیرا با بسیاری  از لباس‌هایی که در کمدتان دارید ست می‌شود. بنابراین اگر به کت و شلواری نیاز دارید که بتوانید در همه موقعیت‌ها آن را بپوشید به کت و شلوار سرمه ای فکر کنید. این کت و شلوار را هم می‌توان با پیراهن سفید رسمی و هم با پیراهن‌های طرح‌دار اسپورت پوشید و استایلی شیک و ساده به وجود آورد. برای کسانی که به هر دلیلی رنگ آبی و سرمه‌ای را دوست ندارند کت و شلوار طوسی می‌تواند گزینه مناسبی باشد خوب است بدانید این ترکیب برای افراد مشکل پسند همواره پیشنهاد می‌شود. همان‌طور که میدانید رنگ سرمه‌ای بارنگ‌های گرم به‌خوبی ست می‌شود. ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم که به تأثیر رنگ عسلی در کنار رنگ سرمه‌ای فکر کنید مانند ست کت‌وشلوار سرمه‌ای و کفش عسلی.

کت‌وشلوار سرمه‌ای از آن دسته رنگ‌هایی است که بارنگ قرمز به‌خوبی و زیبایی ست می‌شود. لذا با آسودگی خاطر تمام می‌توانید از کراواتی قرمزرنگ در طرح خال‌دار یا راه‌راه استفاده کنید زیرا که بسیار اغواکننده است.

از ست‌های کژوال پیشنهادی می‌توان به ترکیب پیراهن چهارخانه سفید و آبی باکت و شلوار سرمه‌ای اشاره کرد. اگر با این ست کژوال بخواهید از اکسسوری تا استفاده کنید می‌توانید از پوشت طرح دار شلوغ به‌تنهایی یا از کراوات‌های پارچه‌ای کژوال اسمارت استفاده کنید. هم‌چنین به خاطر داشته باشید که این دو اکسسوری ها در استایل کژوال باکت و شلوار سرمه‌ای نمی‌توانید به کار ببرید.

اگر تصمیم دارید از کت‌وشلوار سرمه‌ای در استایل رسمی استفاده کنید باید همواره به خاطر داشته باشیدکه به‌مانند همه کت‌وشلوارهای رسمی دیگر برای ست کردن کفش باید از کفش رسمی استفاده کنید. در استایل رسمی ازآنجایی‌که کفش بار زیادی از استایل شمارا به عهده دارد توجه زیادی را به خود جلب می‌کند. ازاین‌رو در این استایل حتی‌الامکان از پیراهن‌های طرح دار شلوغ یا بارنگ‌های تند و جذاب استفاده نکنید تا کفش‌ها هارمونی را به‌ خوبی ایجاد کنند.

پیراهن سفید 

این پیراهن ها از جنس نخ هستند به همین دلیل ایستایی مناسب و پرفکتی در بدن دارند. پیراهن سفید مردانه با بسیاری از ست ها هماهنگی بسیار فوق العاده ای دارد و از مولفه های اساسی در ساخت یک ترکیب موفق مردانه است . بدن نحو که شما میتوانید پیراهن سفید را در هر موقعیتی بپوشید به جز مراسم سوگواری .

محیط دوستانه ، خرید ، کار .... در همه این موقعیت‌ها و مناسبت‎ها میتوانید به پیراهن سفید آستین بلند اعتماد کنید و نتیجه اعتماد خود را در استایل زیبای خود و چشمان دیگران ببینید. این پیراهن به علت اینکه یقه معمولی دارد به بلوز یقه هفت پشمی ولوفر به همراه یک شلوار جین مشکی یا آبی یخی به زیبایی ست میشود و استایل یگانه ای برای شما ایجاد میکند .

پیراهن سفید مردانه آستین های slim fit  دارد و در قسمت مچ و ساعد کاملا فیت بدن هستند . این ویژگی در قسمت کمر هم کاملا واضح و مشخص است . کمر این پیراهن گرد و اسلیم فیت است .

شما میتوانید با این پیراهن از لباس زیر هم استفاده کنید زیرا چاک یقه آن بالاست و با باز ماندن دکمه بالای یقه پیراهن لباس زیر آن دیده نخواهد شد

کت اسپورت کرمی

طبق نظر کارشناسان رنگ های بژ و کرم بهترین رنگ برای کت اسپورت است، شاید برخی از کارشناسان رنگ سرمه ای را ترجیح بدهند باشد اما اگر رنگ کرمی را برای کت اسپورت امتحان کرده باشید آن را بسیار جذاب و شیک و کاربردی خواهید یافت. این کت‌های اسپورت را می‌توان در استایل رسمی با شلوار پشم و پیراهن رنگ روشن و کفش بروژ پوشید و یا  با شلوار جین آبی، بوت رسمی و تیشرت ترکیب کرد و استایلی اسپورت ساخت.

اورکت و کت‌های کلاسیک

در کنار لباس‌های روزمره و رسمی شما به لباسی که روی لباس‌های دیگر بپوشیدنیاز دارید. کاربرد اصلی این لباس ها گرم نگه داشتن و یکسان سازی استایل شماست. البته ناگفته نماند برای این هدف باید لباس های شما کاملا کلاسیک و رسمی باشند. بارانی، اورکت یا پالتوی مدل ارتشی یقه دوبل یا ساده که اندازه بدن شما باشد بهترین انتخاب است اما لزوما باید به اندازه کافی سبک باشد تا بتوان آن را روی لباس‌های دیگر پوشید.

شلوار کتان

شلوار کتان شلواری هم رسمی و هم کژوال است . از این رو جایگزین مناسبی برای شلوارهای جین محسوب میشود . خوب است بدانید که این شلوار را اگر در حالت آزاد یا FIT  بپوشید مناسب تر است . سعی نکنید که مدل های تنگ را امتحان کنید . این شلوار در حالت تنگ خود اصلا جالب و زیبا نیستند . شلوار های کتان را میتوانید چهار فصل و در همه رنگ ها بپوشید اما رنگ های شکلاتی ، خاکی و خاکستری آن برای کمد شما مناسب تر هستند .