ست پیراهن و کراوات و اکسسوری ها رازهایی دارد که استایلیست های حرفه ای آن را می دانند. رازهایی که اگردر ضمن نداشتن آگاهی از آن ممکن است باعث شود تیپ رسمی یا اداری تان به جای این که با یک پیراهن شیک و اکسسوری ها خیره کننده باشد، بر هم ریخته به نظر برسد.

حتما تا به حال پیش آمده است که برای رفتن  به یک جلسه کاری یا میهمانی جلوی آینه بایستید و کراوات های مختلف را روی پیراهن تان گذارده و به این فکر کنید که آیا اکسسوری مناسبی است یا خیر؟


اکسسوری ها:

اما اکسسوری ها پارتی جدا از آیتم های اصلی لباس ها می باشند که بدون آن ها استایل شما گویی به گونه ای است که چیزی کم دارد. اکسسوری ها شامل: کمربند، دستکش، کلاه، شال گردن، عینک، پوشت، کراوات، پاپیون، دستمال گردن و غیره... می باشند.

در این مقاله قصد داریم به شما مخاطبان عزیز نحوه ست کردن پیراهن و اکسسوری ها را آموزش داده تا شما آن را به خوبی و با استایلی شیک و منحصر به فرد به نمایش گذارده و از جمله افرادی خوش تیپ باشید، ابتدا قصد داریم چند نمونه از اکسسوری ها را برای شما مثال بزنیم و در مورد آن به شما توضیح دهیم. در این مقاله همراه ما باشید.

ست-اکسسوری-مردانه.jpg

چند نمونه از اکسسوری هایی که می تواند در استایل شما بسیار تاثیر گذار باشند عبارتند از :

کراوات مردانه، پوشت، دستبند، ساعت، کیف دستی و ... که هرکدام از آن ها می توانید به نوعی با استایل های خود ست کنید.

فقط توجه کنید همیشه استفاده به اندازه از استایل ها باعث خوشتیپی شما آقایان می شود در غیر این صورت بیشتر شبیه فالگیرهایی خواهید شد که به خود همه چیز آویزان می کنند.

یکی از چالش هایی که برای آقایان وجود دارد این است که پیراهن های خود را چگونه با اکسسوری های خود ست کنند؟


اکسسوری ها و نحوه ست کردن آن با پیراهن های مردانه :


ست کردن پیراهن و دکمه سرآستین :

دکمه سرآستین یکی از بهترین اکسسوری هایی است به سرآستین پیراهن ها زینت می بخشد. دکمه سرآستین به جای دکمه بر سر مچ پیراهن ها بسته می شود و نمای بسیار زیبایی به پیراهن می دهد. برخی از دکمه سرآستین ها دارای سر بزرگتر همراه با نگین هستند که شما می توانید برای رفتن به یک مهمانی آن ها را پیراهن های خود ست کنید.

پیراهن سفید :

پیراهن سفید جز آن دسته از لباس هایی محسوب می شود که برای آقایان بسیار پرکاربرد است. همچنین پیراهن سفید به هر رنگ پوستی می آید به همین دلیل اکثر آقایان حداقل یک پیراهن سفید را در کمد لباس های خود دارند.

اگر می خواهید پیراهن سفید خود را در یک مراسم رسمی بپوشید بهتر است با یک اکسسوری مانند دکمه سرآستین به آن تنوع ببخشید. به دلیل این که پیراهن سفید رنگی خنثی دارد شما به راحتی می توانید آن را با هر مدل و رنگ دکمه سرآستینی ست کنید.

به همین دلیل برای تنوع به پیراهن های سفید خود می توانید از هر مدل دکمه سرآستینی که در کمد خود دارید استفاده کنید.

ست-کراوات-و-دکمه-سردست.jpg

پیراهن آبی :

اگر می خواهید اکسسوری، مثل دکمه سرآستین را با پیراهن آبی خود ست کنید باید حتما دقت لازم را خرج کنید. از آن جایی که دکمه سرآستین های رنگی با پیراهن آبی خیلی توی ذوق می زند باید بگویم برای پیراهن های آبی خود باید از دکمه سرآستین های ساده استفاده کنید تا همیشه خوش تیپ به نظر برسید. دکمه های نقره ای می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند.

همچنین یکی از مناسب ترین رنگ ها برای ست کردن دکمه سرآستین با پیراهن آبی، دکمه سرآستین آبی نیز می باشد. شما با توجه به رنگ آبی پیراهن خود می توانید از تنالیته رنگ آبی نیز استفاده کنید.

پیراهن صورتی :

انتخاب دکمه  سرآستین برای پیراهن های صورتی کمی سخت تر از پیراهن های آبی و سفید است. اما نگران این سختی نباشید هر سختی یک راهی دارد. شما می توانید با پیراهن های صورتی خود دکمه سرآستین صورتی نیز ست کنید. این می توانید اولین گزینه راحت برای شما باشد. البته باید صورتی دکمه سرآستین شما با رنگ پیراهنتان متفاوت باشد. شما با تضاد می توانید بهترین استایل را داشته باشید.

دومین انتخابی که برای شما می تواند مناسب باشد دکمه سرآستین نقره ای است. قطعا شنیده اید که صورتی و تنالیته خاکستری مکمل یکدیگرند.

البته یک گزینه دیگر هم در مقابل تان وجود دارد و آن دکمه سر آستین چند رنگ است. اگر چه انتخاب این مدل کمی جسارت می خواهد اما اگر عاشق خاص بودن هستید، دکمه سر آستین رنگی می تواند انتخاب هیجان انگیزی برایتان باشد.

ست-پیراهن-و-کراوات-و-دکمکه-سردست.jpg

پیراهن با سردست فرانسوی:

 یکی از رایج ترین گزینه ها برای استفاده از دکمه سر دست، پیراهن با سر دست فرانسوی است. از آنجا که سر آستین این پیراهن ها هیچ دکمه یا نگهدارنده ای ندارد، شما باید حتما از دکمه سر آستین استفاده کنید. برای انتخاب دکمه سر آستین باید به رنگ و مدل پیراهن تان توجه کنید. علاوه بر آن، مدلی را انتخاب کنید که مانند پیراهن تان، کلاسیک و رسمی باشد.

اکسسوری بعدی که شما می توانید در استایل خود استفاده کنید کراوات ها هستند شما می توانید کراوات ها را با پیراهن های خود ست کنید.