دنیای مد دنیای پر زرق و برقی است که هر چند وقت یک بار با برگزاری کت واک ها و شوهای متنوع لباس زیرو رو می شود که به سرعت با پیراهن مردانه مرتبط شده است. یکی از اقلام پوشش ضروری مردانه پیراهن می باشد و طراحی به روز آن باعث شده تا جزمسئله پوشش، نگاهی ورای سنت ها و مقوله مدشناسی به آن داشته باشیم. دیدگاه به دنیای روز مد از نظر پیراهن مردانه دیدگاهی متفاوت و طعم خاص خود را دارد و برای بررسی آن حائز اهمیت است که دید ریزبینانه تری به جزئیات آن داشته باشیم.


پیراهن-مردانه-سفید-چطور.jpgطراحی لباس های متناسب با اقتصاد مردمی و آشناسازی مردم با روند توسعه نشریات مد و لباس و به طور کلی مد گرایی یکی از نمونه اهدافی است که در طی عرضه انواع لباس ها از جمله پیراهن مردانه به بازار دنبال می شود. از زمان ورود به این عرصه هدف از لباس پوشیدن عوض شد و بیش از اینکه پوشش مورد توجه قرار بگیرد، فاکتورهای زیبایی شناختی مورد توجه قرار می گیرد. در این مسیر ارزش ها، از فرهنگ پوشش، سلایق و استایل و تیپ مورد علاقه افراد دچار دگردیسی می شود و هنر تولید کننده این است که در گذر اندک زمان و مسیر پر از تغییر و تحول مد، همزمان فاکتورهای ارزشی و سلیقه مصرف کنندگان را در نظر بگیرد. ما در این مقاله قصد داریم هفت راز خرید پیراهن رسمی مردانه را به شما مخاطبان عزیز معرفی کرده  و از تغییر و تحول عرصه مد در پیراهن رسمی مردانه موشکافی کرده و در مورد این ها با یکدیگر به بحث و بررسی بپردازیم.

عالم پر از رمز و راز طراحی تا دوخت پیراهن رسمی مردانه:

هنگامی که مردم سر کمد لباس های خود می روند تا پیراهن مورد نظر خود را انتخاب کنند، شاخصه های استادانه ای برای انتخاب پیراهن خود دارند که بر عکس آقایان، خانم ها کمتر در نوع پوشش زنانه خود نیازی به زیر نظر گرفتن این شاخصه ها ندارند.نمونه پیراهن هایی که قلب تپنده پوشش آقایان را می سازند و شکل می دهند، معمولا برای راحتی، زیبایی و پوشش و حتی برخی از فعالیت های خاص نظیر نمونه ورزشی  طراحی می شوند. در گذشته پیراهن های مردانه ای که معمولا به صورت سفارشی دوخته میشد رنگ بندی خاصی نداشت و فقط به رنگ سفید ساده یافت میشد.اما امروزه تنوع رنگ و طرح پیراهن های نمونه رسمی و کلاسیک نزد تولید کنندگان با ارقام بیشتری شده اند. در گذشته پیراهن های سفید مردانه  با سردست خالی از هر گونه لکه ، نشانگر سطح یا طبقه بالای اجتماعی افراد بود و معمولا اقشار تهی دست جامعه قادر به تهیه و پوشش پیراهن مردانه رنگ سفید نبودند. اما بر حسب مد روز، امروزه فرقی نمی کند چه شغل یا چه جایگاهی در جامعه داشته باشید، چرا که شما در هر صورت به یک پیراهن رسمی مردانه کلاسیک مطابق با فضای رسمی کسب و کار یا جایگاه اجتماعی خود نیاز دارید.

پیراهن-سرمه-ای-مردانه-چطور.jpg

لباس رسمی:

لباس های رسمی لباس هایی بسیار رسمی و متشخصانه هستند که معمولا زیر کت و شلوارها پوشیده می شوند. البته لباس هایی نیستند که اغلب اوقات پوشیده شوند. معمولا برای میهمانی های رسمی و مجالس عروسی به کار می روند و زیر کت پوشیده می شوند. این لباس ها دارای آستین های بلند و دارای دکمه هستند. در رنگ سفید عرضه می شوند و معمولا در قسمت جلوی پیراهن تعدادی پلیسه وجود دارد و در ضمن یقه هایشان را با کراوات یا پاپیون می بندند.

هفت راز خرید پیراهن رسمی مردانه:

1. برای هماهنگی استایل های رسمی بهتر است به سراغ پیراهن وشلوارهایی بروید که ساده باشند و طرح خاصی روی آنها حک نشده باشد. هر قدر پیراهنی که به تن کرده اید ساده تر باشد، برای شما استایلی رسمی تر می سازد..در ضمن هر چقدر پیراهن شما شلوغ و طرح دار باشد، استایل شما غیر رسمی می شود.

2. در خصوص جنس پیراهن دارای اهمیت است که به سراغ پارچه های نخی بروید و دقت داشته باشید که از پارچه های براق دوری کنید.

3. مدل یقه پیراهن نیز بدون تاثیر نمی باشد.هرچقدر که یقه پیراهن شما پهن تر باشد، استایل شما بیشتر و رسمی تر خواهد بود. بهترین سایز یقه برای استایل های رسمی یقه ای است که زمانی که دکمه بسته می شود، به خوبی کل گردن را پوشش بدهد. و اینکه قسمت دم مچ و یقه شما رنگ متفاوتی با پیراهن تان داشته باشد نیز بسیاری از میزان رسمی بودن آن می کاهد و شما را به یک استایل نیمه رسمی نزدیک تر می کند.

4. مهمترین فاکتور در انتخاب پیراهن رسمی مردانه اندازه بودن آن است و اگر پیراهن به تن شما اندازه نباشد ارزش انتخاب ندارد. گرچه این قانون در مورد همه لباس ها صدق می کند، اما در مورد پیراهن بسیار حائز اهمیت است و با دو عامل مشخص می شود: 1. شما باید در درون پیراهن احساس راحتی کنید و 2. پیراهن باید فرم اندام شما را به شکلی زیبا نشان دهد.

5. اگر وضع مالی شما به گونه ای است که بضاعت سفارش دوخت پیراهن به خیاط را دارید حتما این کار را انجام دهید و با مراجعه به یک خیاط ماهر، پیراهنی کاملا اندازه خودتان را سفارش دهید. اما بیشتر آقایان معمولا از لباس های آماده انتخاب می کنند. سه نوع استاندارد برای پیراهن مردانه وجود دارد: 1. اسلیم فیت: این مدل برای آقایانی با هیکل لاغر مناسب است که 12 سانتی متر به دور سینه آن اضافه می گردد.2. فیت معمولی: برای مردان عضلانی و متوسط، مایل به چاق مناسب است که 16 سانتی متر به دور سینه آن اضافه می شود.3.  مدل دیگری برای آقایان درشت هیکل و چاق مناسب است که 20 سانتی متر به دور سینه آن اضافه می گردد.

6.یکی دیگر از مهم ترین جزئیات به کار رفته در پیراهن جا دکمه می باشد که ساختار قسمت جلوی آن را شکل می دهد و سه نوع از آن وجود دارد: 1. نوع استاندارد 2. نوع مخفی 3. بدون جا دکمه.

7. شاید تصور شما بر این باشد که سردست چیزی نیست که در نگاه اول جلب توجه کند اما چون این قسمت از پیراهن از زیر کت پیداست، پس اهمیت کمی ندارد.سردست پیراهن سه نوع است:1. سردست یک دکمه 2. سردست دو دکمه 3. سردست فرانسوی.