chetor

شرکت های برتر حوزه خدمات پشتیبانی شبکه کدام ها هستند؟

نیاز اصلی و مهم بسیاری از سازمان ها و کسب و کارها پشتیبانی شبکه است. چرا که شبکه های کامپیوتری بستر اصلی راه اندازی سازمان ها محسوب می شود. از این رو هر گونه اشکالی در بستر سازمان ها یا همان شبکه های کامپیوتری ایجاد شود موجب ضرر می شود از این رو لازم است که خدمات پشتیبانی شبکه در سازمان ها برون سپاری شود. بیشتر بررسی می کنیم. 


خدمات شرکت پشتیبانی شبکه چیست؟

همه ما میدانیم داشتن یک تیم  پشتیبانی شبکه و سخت‌افزار برای کسب‌وکار چقدر تأثیرگذار و مهم است و همچنین باعث افزایش کارآیی و بهره وری آن شرکت خواهد بود. ، هزینه‌های ناشی از خسارات  احتمالی و نداشتن یک تیم پشتیبان شبکه به مراتب بیشتر از هزینه‌های داشتن یک تیم پشتیبانی و نگهداری شبکه است.مانیتورینگ و تعمیر و نگهداری شبکه کامپیوتری و مشکلات نرم افزاری و سخت‌افزاری باید به‌صورت لحظه‌ای و مستمر انجام پذیرد. در ادامه به بررسی خدماتی که شرکت های پشتیبان شبکه ارائه میدهند بپردازیم و آن ها را بررسی کنیم.

 1. آشنایی کامل با سخت‌افزارهای کامپیوتری

متخصص پشتیبانی شبکه در اصل باید توانایی بررسی و مشکلات رایج سخت‌افزارها مانند مادربورد، رم، وارد و CPU و تجهیزات شبکه (مثل سوئیچ شبکه، روتر، کیستون، رک)  را دارا باشد. چرا که با محیط سرویس های ارائه وب در ارتباط است؛ ازاین‌رو هرگونه اشکال در سخت‌افزار شبکه به‌سادگی می‌تواند باعث قطعی شبکه شود.

 1. خدمات پسیو:

یک شرکت یا کسب‌وکار نوپا ممکن از زیرساخت‌های اساسی برای راه‌اندازی شبکه برخوردار نباشد. ازاین‌رو لازم است شرکت ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی شبکه، راه‌اندازی پسیو شبکه را در دستور کار قرار دهد. یا ممکن است زیرساخت‌های کابلی یک شبکه دچار فرسودگی شده باشد. لذا پشتیبان شبکه باید توانایی تعمیر زیرساخت‌ها و ارائه خدمات پسیو را داشته باشد.

 1. پیگیری مستمر جهت حل، بررسی و پیشگیری از مشکلات:

بعضی سرویس‌ها نیاز به تمدید سالانه یا ماهانه دارند و بعضی مشکلات هستند که پیگیری آن‌ها زمان‌بر و نیازمند ارتباط با شرکت رساننده خدمات اینترنتی (ISP) است. در این موارد نیاز به پیگیری به‌موقع برای رفع مشکل است.

 1. تهیه مستندات شبکه

چک‌لیست‌ها، شناسنامه سیستم‌ها، تجهیزات شبکه و … هرکدام جزء اطلاعات اساسی و حیاتی سازمان و کسب‌وکار محسوب می‌شوند. تیم پشتیبانی شبکه  موظف است هم به جهت یکپارچگی اطلاعات واحد انفورماتیک و هم به جهت ارائه گزارش به مدیران سازمان این مستندات را در بازه‌های زمانی مشخص ارائه و آپدیت کند.

 1. بک آپ گیری از اطلاعات تحت شبکه:

در یک سازمان کاربران موظفند که اطلاعات خود را بر روی شبکه قرار دهند. کارشناس شبکه نیز سعی می‌کند به روش‌های مختلف از اطلاعات موجود بر شبکه نسخه پشتیبان تهیه کند تا تحت هیچ شرایطی، اطلاعات سازمان با مشکل روبرو نشود.

 

10top network support

 1. برقرار کردن ارتباط تلفنی بین کاربران (از طریق سانترال، ویپ و …):

هر سازمانی و کسب‌وکاری ممکن است نیاز داشته باشد در نقاط مختلفی شعبه داشته باشد. بدیهی است که تمامی کارمندان نیاز دارند با یکدیگر در ارتباط باشند؛ و ازآنجایی‌که امکان تماس تلفنی هرلحظه و هر جا مقدور نیست لازم است از پلتفرم‌ها و سرویس های بر خط مبتنی بر اینترنت استفاده شود. سیستم ویپ از زیربناهای مهم سازمانی مبتنی بر وب محسوب می‌شود که برای ارتباطات درون‌سازمانی استفاده می‌شود.

پشتیبان شبکه موظف است در جهت کاهش هزینه‌های سازمان و پلتفرمی تحت شبکه از این سیستم‌ها استفاده کند.

 1. پشتیبانی نرم‌افزار و سیستم عامل

از مهم ترین وظایف و خدمات تیم پشتیبانی شبکه عیب‌یابی سیستم عامل‌ها و نرم‌افزارها،  مدیریت سیستم‌های کامپیوتری، بررسی کیفیت و کارایی نرم‌افزارهای کاربردی در سازمان، پیگیری و  پشتیبانی فنی نرم‌افزارهای ضروری و مالی سازمانی است.

 1. پشتیبانی کامپیوتر و سخت افزار

سخت افزارها و سیستم ها مهم ترین مبحثی هستند که پشتیبانان شبکه با آن در ارتباطند از این رو لازم است در عیب یابی و رفع نقص تجهیزات و منابع سخت‌افزاری ( کامپویترها، پرینترها، اسکنرها)،  مدیریت سیستم‌های کامپیوتری از لحاظ کیفیت و کارایی سخت‌افزاری، نصب و راه انداری سخت‌افزارهای جانبی،

مشاوره و خرید و ارتقا‌ی منابع سخت‌افزاری( سیستم‌های کامپیوتری، پرینتر، اسکنر…از تخصص کافی برخوردار باشند.

 1. پشتیبانی اینترنت و وب

اینترنت و وب بستر ابتدایی و لازم برای راه اندازی شبکه هستند از این رو لازم است که تیم پشتیبانی شبکه توانایی کافی برای پشتیبانی فنی از سرویس اتصال به اینترنت،  پشتیبانی فنی از سرویس پست الکترونیک سازمانی، پشتیبانی و ارتقا‌ی سرویس اتصال به اینترنت کاربران، پشتیبانی از دامنه‌های اینترنتی و پشتیبانی از سرویس‌ها و کاربران را داشته باشد.

 1. پشتیبانی شبکه اکتیو و پسیو

نگهداری و عیب‌یابی تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شبکه، مدیریت ،کنترل و نظارت بر منابع شبکه شامل مانیتورینگ، کیفیت و کارایی سرویس‌ها ،ترافیک شبکه و سخت‌افزارها،  کنترل و مدیریت و رفع عیب زیرساخت شبکه . شامل کابل کشی ،‌ترانکینگ ،‌ شبکه های وایرلس نیز از اقدامات لازم تیم پشتیبانی شبکه دراین حوزه است.

10top network support

top 10 of best network support

توصیه می‌کنیم که با وسواس و صبر به دنبال یافتن یک پشتیبان شبکه مطمئن و قوی باشید و به نکات زیر دقت کنید.

 • رزومه این شرکت‌ها را بررسی کنید
 • با دیگر مشتریان ها آن‌ها صحبت کنید و نظر آن‌ها را جویا شوید.
 • توضیحات تکمیلی و دقیقی در مورد زیرساخت‌های آن‌ها بپرسید
 • از نحوه عملکرد آن‌ها مطلع شوید.
 • به توانایی و قدرت پاسخگویی آن‌ها در مورد نیازهایتان آگاه باشید.


 

پشتیبانی شبکه چه مزایا و معایبی برای کسب‌وکارها و استارتاپ ها دارد؟

این حق شماست که بدانید به‌عنوان مدیر یک سازمان استفاده از خدمات شبکه برای شما چه مزایا و معایبی دارد. ازاین‌رو در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

 

 • مزایا

 1. باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود.
 2. ایرادات و نواقص به‌صورت تخصصی رفع می‌شوند
 3. بهره‌گیری از دانش روز
 4. بهره‌وری در هزینه‌ها

 

 • معایب

 1. دسترسی به اطلاعات محرمانه توسط شرکت پشتیبان
 2. مسئله محرمانگی دارایی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری
 3. عدم انتقال دانش
 4. وابستگی

 

top10 network support

 

آنچه مطرح شد گوشه‌ای از مهم‌ترین مزایا و مسائلی است که در برون‌سپاری خدمات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری و زیرساخت شبکه، اعم از تجهیزات کامپیوتری و نرم‌افزاری و دیتاسنتر به شرکت‌های پشتیبانی و شبکه وجود دارد. درهرصورت هر سازمان بنا به شرایط، ضرورت‌ها و نیروی انسانی خود، تصمیم می‌گیرد که با عقد قرارداد، پشتیبانی شبکه خود را به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات شبکه  برون‌سپاری کند یا خیر!

آنچه واضح است اکثر سازمان‌ها و کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند تا پشتیبانی شبکه، نرم‌افزار، سخت افرازی خود را برای تعمیر، نصب و راه‌اندازی، نگهداری و حفظ امنیت و موارد مشابه به شرکت‌های پشتیبانی شبکه که قابل‌اطمینان، معتبر و دارای مناسب‌ترین تعرفه پشتیبانی شبکه می‌باشند با رعایت مسائل امنیتی واگذار کنند.

شرکت‌های بسیاری در حوزه خدمات پشتیبانی شبکه فعالیت می‌کنند و رقابت سنگینی برای ارائه خدمات پشتیبانی شبکه بهتر و باکیفیت بالاتر میان آن‌ها برقرار است. ارائه خدمات پشتیبانی شبکه باکیفیت و عالی ممکن است انتخاب را برای مدیران سازمان‌ها کمی سخت کند. ازاین‌رو در ادامه به معرفی ۱۰ شرکت برتر ارائه‌دهنده خدمات شبکه می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

۱۰ شرکت برتر ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی شبکه در ایران

۱.پارمونت

پارمونت تاپ10 پارمونت

در ابتدا بی‌مقدمه به معرفی و بررسی خدمات شرکت پشتیبانی شبکه پارمونت خواهیم پرداخت شبکه پارمونت خواهیم پرداخت؛ می‌توان گفت پارمونت با ۲۰ سال سابقه یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی شبکه محسوب می‌شود. پارمونت ترجیح می‌دهد به‌جای اینکه با مشکلات فنی روبرو شوید بر روی کسب‌وکار خود تمرکز کنید.

خدمات گسترده پارمونت باکیفیت بالا می‌تواند تمامی نیازهای شمارا در حوزه وب و شبکه برطرف کند. بدین ترتیب می‌تواند تمامی نیازهای خود را در حوزه سایت و شبکه را به پارمونت بسپارید و به تخصص حرفه‌ای خود بپردازید.

 • ویژگی‌های برتر پارمونت

 

 • تجربه بالا
 • ۲۰ سال سابقه مفید
 • ارائه تمامی خدمات شبکه
 • به‌کارگیری متخصصان حرفه‌ای
 • شفافیت مالی
 • مستندسازی
 • قرارداد حقوقی شفاف و معتبر
 • دانش فنی قابل‌اتکا
 • خدمات متناسب با نیاز کسب‌وکارهای مختلف

 

۲.پیراسیس

پیراسیس تاپ10 پارمونت

شرکت خدمات پشتیبانی شبکه پیراسیس در رتبه دوم ۱۰ شرکت برتر خدمات پشتیبانی شبکه قرار دارد. این شرکت با ۱۰ سال سابقه در ارائه خدمات پشتیبانی شبکه یکی از معتبرترین شرکت‌ها در این حوزه محسوب می‌شود. پیراسیس یک هدف ساده تحت عنوان مشتری ما نباید هیچ دغدغه‌ای بابت پشتیبانی شبکه سازمانش و راه‌اندازی شبکه داشته باشد و تمام تمرکزش بر هسته اصلی کسب‌وکارش باشد.

پیراسیس در ۱۰ سال گذشته با چالش‌های متفاوتی روبرو بوده ازاین‌رو تغییر کرده، بزرگ‌شده و بیش از ۲۰۰ پروژه موفق داشته است.

 • مزیت‌های پیراسیس:

 • تعداد کارشناسان بالا
 • تعدد پروژه‌ها
 • سابقه بالا
 • تجربه کافی
 • دانش فنی بالا
 • تضمین کیفیت سرویس
 • مانیتورینگ مداوم سازمان‌های کارفرما

 

۳.آریان نت

آریان-نت تاپ 10 پارمونت

رتبه سوم ۱۰ شرکت برتر ارائه‌دهنده خدمات پشتیبانی شبکه تعلق می‌گیرد به آریان نت. آریان نت درباره خود می‌گوید که در تلاش است چالش‌های کسب‌وکارهای مختلف را شناسایی کرده و بهترین طرح را به توجه به تجارتشان پیشنهاد می‌کند. بیشترین تمرکز آریان نت بر روی جلب رضایت، آسودگی و اطمینان خاطر مشتریان است. رضایتمندی از خدمات بر روی کیفیت تیم آریان نت تأثیرگذار بوده و به همین دلیل است که همواره در این صنعت متمایز بوده و بر روی تخصص خود بسیار عالی سرمایه‌گذاری کرده است تا این اطمینان حاصل شود که مشتریان بالقوه از بیشترین و بهترین دانش و خدمات برجسته این صنعت بهره‌مند‌ می‌شوند.

 

 • مزیت‌های آریان نت

 

 • ارائه‌دهنده انواع خدمات پشتیبانی
 • تجربه بالا و حرفه‌ای
 • قیمت دهی آنلاین
 • آگاهی از نیاز کسب‌وکارها

 

۴.رایان پشتیبان

رایان-پشتیبان-تاپ 10 پارمونت

رایان پشتیبان در رده چهارم برترین خدمات دهندگان پشتیبانی شبکه قرار دارد. شرکت رایان پشتیبان با تیم کارآزموده و تلاش برای گسترش تکنولوژی IT و به همچنین به‌منظور ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات خود  سعی می‌نماید با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و کارآزموده و با تکیه‌بر سال‌ها تجربه درزمینهٔ خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر، فعالیت خود را در عرصه فناوری اطلاعات همواره دنبال نماید. فعالیت ما درزمینهٔ سخت‌افزار، نرم‌افزار و شبکه هست و در همین راستا با شرکت‌ها و نهادها و سازمان‌های بسیاری در طول این سال‌ها همکاری داشته و با ارائه خدمات مشاوره و پیاده‌سازی پروژه‌های شبکه و دیتاسنتر، خودکارسازی و سرویس و نگهداری تجربه بسیار بزرگی را کسب نموده است.

 • مزیت‌های رایان پشتیبان

 • تعهد به اصول اخلاقی
 • حفظ اطلاعات مشتری‌ها و سازمان‌ها
 • خدمات تخصصی و فنی
 • مشتری مداری


 

۵.رایکانت

رتبه‌بندی پنجم رده‌بندی ۱۰ شرکت برتر خدمات پشتیبانی شبکه به رایکانت تعلق دارد. رکت خدمات شبکه رایکانت، به‌منظور فعالیت و ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) و به شکل تخصصی‌تر درزمینهٔ خدمات شبکه در سال ۱۳۹۰ به‌صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است. این شرکت از همان ابتدا به شکل کاملاً حرفه‌ای درزمینهٔ زیرساخت و پسیو شبکه، نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری، راه‌اندازی شبکه‌های درون‌سازمانی، خدمات امنیتی و سرور، بهینه‌سازی و اصلاح زیرساخت شبکه، پیاده‌سازی و نصب سرویس‌ها و نرم‌افزارهای شبکه و همچنین مشاوره رایگان و پشتیبانی شبکه شروع به فعالیت کرده است.

این مجموعه پاسخی است به نیاز مؤسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های بزرگ و کوچک، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، مدارس و … درزمینهٔ خدمات تخصصی شبکه. در همین راستا سعی دارد تا خدماتی که عرضه می‌کند مطابق با آخرین استانداردهای روز جهان باشد.

 

 • مزیت‌ها

 

 • کارشناسان متخصص و باتجربه
 • قابل‌اعتماد بودن، صداقت کارکنان، تعهد و مسئولیت‌پذیر بودن کارکنان
 • هزینه مقرون‌به‌صرفه و قیمت واقعی خدمات
 • تشخیص نیازهای سازمان‌ها و بهترین راه‌حل جهت رفع مشکل
 • مشتری مداری و ارج نهادن به درخواست مشتریان


منبع: 

۱۰ شرکت برتر پشتیبانی شبکه


چگونه بهترین کت تک اسپرت را انتخاب کنیم؟
چگونه بهترین کت تک اسپرت را انتخاب کنیم؟

در یک استایل اسپرت مردانه، داشتن کت تک الزامی ترین مولفه است. شاید کت تک اسپرت به اندازه کت و شلوار رسمی کاربرد نداشته باشند، اما ما قصد داریم انواع روش های ست کردن کت اسپرت با سایر لباسها را به شما نشان دهیم. با انتخاب طرح، رنگ و نوع پارچه در کت تک، میتوانید ست های اسپرت مختلفی را ایجاد کنید.

کت اسپرت مردانه

بسته به حرفه و سلیقه شخصی شما، حداقل یک کت و شلوار و یک کت تک دارید. برای برخی از شما این کت ممکن است باقیمانده از یک کت و شلوار قدیمی تر باشد، و نکته جالب این است که ممکن است شما حتی یک کت اسپرت هم نداشته باشید. کت های اسپرت برای مردان از غیر رسمی ترین نوع پوشش هستند.

کت-تک-اسپرت-2-لاگر.jpg

چرا هر مردی باید کت اسپرت در کمد لباسش داشته باشد:

اگر شما هر هفته در مهمانی ها و عروسی ها، با کت و شلوار حضور پیدا کنید، حتما به این نتیجه رسیده اید که استایل اسپرت بسیار راحت تر از استایل رسمی است. مثلاکت اسپرت با پیراهن و شلوار جین. این لباس ها بهترین انتخاب برای یک ست لباس غیر رسمی خواهند بود، به همین علت شما هیچ وقت احساس ابهام در انتخاب نخواهید داشت.اگر با این توصیفات همچنان علاقه ای به پوشیدن کت اسپرت ندارید، شاید این واقعیت که حالت مردانه کت تک، وجهه مردانه شما را بیشتر کرده و همچنین شانه و پایین تنه تان را بهتر نمایش می دهد، قانع تان کند.

به استثنای اینکه شما در مورد ویژگی های متمایز انواع کت های مردانه آشنایی دارید، به احتمال بسیار زیاد کت اسپرت هم برای شما مثل کت مردانه به نظر می آید. 

کت های مردانه نماینده و نشان استایل های رسمی هستند که همراه با یک شلوار مردانه ست می شوند. تک کت ها جایی در بین این طیف قرار می گیرند که ظاهر آزاد تری دارند که مناسب موقعیت هایی هستند که میخواهید بهتر به نظر برسید اما هرگز با کت و شلوار رسمی ست نمی شوند.

کت های اسپرت آزادتر و راحت تر هستند، زیرا نیاز است که زیر آن ها قطعه ی دیگر لباسی پوشیده شود. در حالی که ظاهر ناهموار و یکدست نشده آنها ، قابل استفاده برای موقعیت های رسمی نیست اما کلید داشتن یک ظاهر هوشمندانه، آزاد و غیر رسمی است.

کت-تک-اسپرت-3لاگر.jpg

استایل اسپرت مردانه با کت تک :

به عنوان یک گزینه که راحت تر و غیررسمی تر از کت و شلوار باشد، کت اسپرت مناسب تر است. بنابراین، بسیاری از قوانین پوشیدن کت و شلوار اینجا هم اعمال می شود. شما می خواهید که ظاهرتان با کت اسپرت غیر رسمی به نظر برسد، نه اینکه ظاهر ژولیده و بد شکلی داشته باشید. در اینجا به چند نکته در مورد چگونگی بررسی این که آیا اشتباهی انجام داده اید یا خیر اشاره می کنیم:

چاک ها و درزهای موجود در کت ها، سبب می شوند که ظاهر آزادتر و گشادتری داشته باشند. این چاک ها می توانند هم در پشت کت و هم در دو طرف آن دیده شوند. چاک های کناری کت ظاهر امروزی تری دارند اما چاک پشت کت نشانگر یک ظاهر سنتی و قدیمی ست.

اگر هنگامی که دکمه بالایی کت را می بندید، کت چروک می شود و با دکمه وسطی کت شما به شکل حرف ایکس در می آید ،به این معناست که کت برای شما تنگ است. این یک شیوه راحت برای متوجه شدن سایزتان است. سرشانه کت دقیقا باید در حد فاصل بین شانه و بازو قرار بگیرد، و اگر بر روی بازو قرار بگیرد به این معناست که برای شما بزرگ است. و یا اینکه شانه هایتان برای قاب بدن تان بزرگ هستند که در این صورت می توانید کت های آزادتری را انتخاب کنید.

اگر فاصله ای بین یقه کت شما و پشت یقه پیراهن تان دیده می شود به این معناست که کت برای شما گشاد است. دشوار است که هیچ فاصله ای دیده نشود اما این میزان باید به حداقل برسد، حتی زمانی که می خواهید تیپ غیر رسمی داشته باشید. شما می خواهید که همه چیز با خطوط صاف و تمیز نشان داده شود. کت اسپرت ممکن است که مناسب ظاهر آزاد و راحت باشد اما هیچ عذری برای پارچه چروک و شلخته پذیرفته نیست.

کت-تک-اسپرت-4-لاگر.jpg


کت اسپرت چیست ؟

اولا مهم است که تفاوت بین کت اسپرت و تمام سبک های دیگر کت مردان که در بازار وجود دارند را بدانیم. کت تک اسپرت در اصل یک نماد تجمل بوده و به طور خاص برای ورزش هایی مانند تیراندازی و اسب سواری استفاده می شد. در طول زمان، سبک و هدف کت اسپرت تغییر کرده است و در حال حاضر با سبک کلاسیک و غیر رسمی هم همراه می شود. کت های اسپرت در طیف گسترده ای از رنگ ها، الگوها و پارچه ها عرضه می شوند.

کت اسپرت از کت و شلوار رسمی، غیر رسمی تر و همچنین سبک تر است، با این که از بافت پارچه سنگین تری در آن استفاده می شود اما نشانه اصلی آن داشتن چاک و شکاف در پشت لباس و همچنین آرنج تکه دوزی شده است.

البته این نشانه ها در همه کت های اسپرت دیده نمی شوند اما رایج هستند. همانند انواع دیگر کت ها انواع جیب هم در آنها مشاهده می شود. مثلا مدل های تک دکمه، جفت دکمه روی سینه و همچنین سه دکمه هم مشاهده می شود. البته همه این عوامل به سلیقه شخصی فرد بستگی دارد.

کت-تک-اسپرت-5-لاگر.jpg

کت اسپرت مردانه مد روز :

اگر می خواهید لباسی خریداری کنید که تا آخر عمر همراه تان باشد و همچنین قابلیت استفاده کردن را داشته باشد،از فکر کت تک ارزان بیرون بیایید و به سراغ یک کت برند بروید. چون هرگز از مد نمی افتد. با این حال اگر به دنبال جایگزینی هستید می توانید رو به مدهای روز بیاورید، مطمئنا با هزینه ی پایین تری هم میتوانید آن ها را داشته باشید. همه این ها به این موضوع بستگی دارد که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید.

انواع جنس پارچه کت های اسپرت :

پارچه پشمی :

این جنس ، یکی از سنتی ترین پارچه های استفاده شده برای کت های تک است و معمولا در طیف رنگ های قهوه ای ، خاکستری و آبی دیده می شود.

کتان :

به عنوان یک پارچه سبک، بهترین انتخاب برای تابستان است.

تویید ( نوعی پارچه پشمی) :

این جنس یکی دیگر از انواع پارچه های سنتی ست ، اما ضخیم تر است و وزن سنگین تری دارد.

پارچه های طرح دار :

این جنس پارچه دارای الگوی پرنقش و نگار و شلوغ ست ، بنابراین برای هر لباسی مناسب نیست، اما به عنوان یک سبک کاملا انگلیسی شناخته می شود.

فلانل :

نوعی پارچه نرم است که میتوانید در رنگ های متنوع آن را ببینید و همچنین میتوانید آن را با تزیینات و زیورآلات خود ست کنید.

رنگ های کت اسپرت :

مشکی ، خاکستری، قرمز، قهوه ای، گلبهی مایل به رنگ پوست بدن، آبی روشن، آبی چهارخانه، آبی کاربنی و سفید

راهنمای ست کردن کت تک :

بعد از این که کت اسپرت را برای پوشیدن انتخاب کردید نوبت به این می رسد که آن را با چه چیزی ست کنید. خوشبختانه پوشیدن کت اسپرت یک سلیقه کاملا شخصی است و تنها چند قاعده کوچک برای رعایت کردن لازم است. شما می توانید آن را به همراه پیراهن، کراوات، شلوارهای پارچه ای و حتی با شلوارهای غیر رسمی ست کنید.

اگر قرار ملاقات مهمی دارید که نیاز است باهوش تر به نظر برسید، مثلا برای یک قرار کاری، سعی کنید که همراه با کت اسپرت یک پیراهن ساده بپوشید. پیراهنی که حتی اگر با کت و شلوار هم بپوشید به آن بیاید.

اگر که میخواهید کت طرح دار بپوشید، حتما به این نکته توجه داشته باشید که در بقیه اجزاء استایل تان از لباس های طرح دار و شلوغ استفاده نکنید و رنگ های ساده را انتخاب کنید. همینطور شما میتوانید یک کت با رنگ روشن را با شلوار به رنگ تیره ست کنید و همچنان خوش تیپ به نظر بیایید، شما مجبور نیستید که فقط از رنگ هایی در یک طیف خاص استفاده کنید ، این اجبار فقط در کت و شلوار وجود دارد.

برای یک ظاهر هوشمندانه و مناسب در ماه های سردتر شما میتوانید از یک ژاکت زیر کت خود استفاده کنید. از آنجا که کت های اسپرت با این هدف طراحی شده اند که زیر آن لباسی پوشیده شده باشد، آنقدری گشاد هستند که شما عظیم الجثه به نظر نیایید. برای موقعیت هایی که غیر رسمی تر هستند، مثل شام در منزل یک دوست و یا یک گشت شبانه، شما میتوانید زیر کت اسپرت از تی شرت و یا یقه اسکی استفاده کنید.

در حالیکه ست کردن کت مردانه دو دکمه با تی شرت بسیار دشوار است، اگر بخواهید آن را با کت اسپرت بپوشید کار بسیار آسان تری خواهید داشت. وسوسه نشوید که با پوشیدن کفش های ورزشی تیپ کاملا اسپرتی بزنید چون ظاهر کاملا ژولیده و شلخته ای خواهید داشت. در عوض سعی کنید با پوشیدن کالج های مردانه و یا چکمه استایل بهتری داشته باشید.

استایل کت تک با شلوار جین

یکی از بهترین چیزها در مورد کت های اسپرت این است که آنها را می توان با شلوار جین پوشید. شما دیگر مجبور نیستید کت و شلوارهای رسمی را بپوشید و به جای آن می توانید شلوارهای جین راحت تان را به تن کنید. یکی از آسان ترین شیوه های ست کردن لباس است البته به شرطی که هم کت اسپرت و هم شلوار جین را به درستی انتخاب کرده باشید.

با این استایل قرار است که شما باهوش تر به نظر برسید، بنابراین از پوشیدن شلوارهای جین شلخته خودداری کنید. میتوانید یک شلوار جین جذب و یا معمولی را انتخاب کنید که ظاهر یک دستی به شما بدهد. رنگ شلوار جین تان را طوری انتخاب کنید که از رنگ کت تان تیره تر باشد، این کار نه تنها انتخاب ماهرانه تری ست بلکه به شما کمک می کند تا لکه های غذا را نیز پنهان کنید.

از پوشیدن شلوارهای جین پاره، سایه دار و ساییده شده خودداری کنید تا ظاهر کلاسیک تری داشته باشید. برای کت تک، شما میتوانید الیاف پنبه ای را انتخاب کنید، که این موضوع را تضمین خواهد کرد که ظاهر رسمی مثل کت و شلوار نخواهید داشت.

چگونه برای کت و شلوار اندازه گیری کنیم؟

کت های اسپرت بافت با پارچه هایی از قبلی پارچه های پشمی، یادآور لباس های سنتی بریتانیایی که در ورزش تیراندازی استفاده می شوند هستند. طیف رنگ های قهوه ای و سبز مناسب ظاهر کلاسیک هستند در صورتی که رنگ های خاکستری بیشتر یادآور استایل های معاصرند.

کت خاکستری روشن به شما اجازه می دهد تا با پیراهن های رنگی رنگی بازی کنید که ممکن است به اندازه کافی شجاعت پوشیدن آن را نداشته باشید؛ برای مثال رنگ صورتی. پارچه های بافت به خوبی با شلوار جین ست می شوند زیرا ظاهر لایه لایه جذابی را می سازند.


راهنمای کلی برای پوشیدن کت اسپرت :

به یاد داشته باشید که کت اسپرت غیر رسمی ترین نوع کت مردانه است. و در حالی که یک قطعه لباس تطبیق پذیر با همه چیز است، قابل استفاده در مواردی که کت و شلوار رسمی نیاز است، نیست. در حالی که کت های اسپرت به معنای انتخاب لباس آزاد و راحت است، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید اندازه تان باشد. اگر کت اندازه تان نباشد، ظاهری ژولیده خواهید داشت.

از آن مانند کت و شلوارهایتان مراقبت کنید، آن را تمیز و خشک نگه دارید و هرگز زمانی که چروکیده و کثیف است آن را بیرون از خانه نپوشید.

کت های اسپرت در طیف گسترده ای از رنگ ها و پارچه ها وجود دارند، بنابراین بهتر است چیزی را انتخاب کنید که با کمد لباس شما هماهنگی داشته باشد. نارنجی شطرنجی ممکن است به عنوان یک گزینه سرگرم کننده به نظر بیاید، اما اگر شما چیزی برای پوشیدن همراه با آن نداشته باشید و جایی برای پوشیدن آن نشناسید، در نهایت انتخاب بدی است.

کت اسپرت و شلوار جین ترکیبی ست که در قالب زمان نمی گنجد، اما برای اینکه بتوانید آن را درست ست کنید باید مطمئن شوید که کت و شلوار جین هر دو مناسب شما هستند.


خوش استایلی در زمستان، چطور و چگونه؟
خوش استایلی در زمستان، چطور و چگونه؟

بسیاری مردان معتقدند خوش تیپی در تابستان ساده تر از خوش استایلی در زمستان است، چرا که رنگ‌های تابستانه متنوع‌تر هستند و لازم نیست برای گرم ماندن تعداد زیادی لباس ضخیم. اگر شما هم اینطور فکر می‌کنید، بهتر است بگویم که دیگر زمان تغییر این فکر فرا رسیده است؛ چون با داشتن آیتم های لازم برای یک استایل جذاب در زمستان،قطعا مانند هر فصل دیگری خوش استایل و جذاب خواهید بود. در ادامه این آیتم‌های مهم را بررسی میکنیم. برای از دست ندادن فرصت بیشتر با ما همرا باشید

 تیپ-زمستانی.jpg

معیار کاپشن است

برای اینکه بتوانید در زمستان هم خوش استایل باشید، یک لباس را باید به عنوان لباس معیار انتخاب کنید سعی کنید ارزشمندترین یا گرانترین لباس را به عنوان معیار انتخاب قرار دهید و بقیه لباس ها را با آن ست کنید.به عنوان نمونه یک کاپشن گرم مردانه یا یک پالتوی خوش دوخت و شیک جزو آیتم های الزامی زمستان  است.همه ما به خوبی میدانیم که قیمت لباس های زمستانه بالاست، لذا خوب است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که در دسته خنثی هستند و سایر رنگ‌ها به سادگی با آن ها ست میشوند.. برای مثال سرمه‌ای، نوک مدادی و خاکی سه نمونه از بهترین رنگ‌ها برای پالتو و کاپشن زمستانه هستند

 لباس-مردانه-زمستانی.jpg

انتخاب مهم بعدی پلیور است

گام مهم بعدی خرید پلیور است؛ یک پلیور بافتنی نازک اما گرم یکی از انتخاب های عالی و درخشنده شما برای داشتن بهترین استایل زمستانی است. پلیور یکی از با اهمیت‌ترین بخش‌های تیپ زمستانی شما محسوب می شود که خیلی به چشم می‌آیند؛ لذا هر چه تنوع بیشتری داشته باشند، استایل متنوع‌تری خواهید داشت


 

شلوار زمستانه گام بعدی شما محسوب می شود

حالا سراغ انتخاب شلوار بروید. این آیتم خیلی پر هزینه نیست اما لازم است که از بهترین جنس و با تاپ ترین کیفیت ممکن باشد چرا که باید پاهای شما را از سرما حفظ کند. داشتن یک یا دو شلوار با کیفیت برای این فصل کافی است؛ یک شلوار جین که تیره و ضخیم است و یک شلوار پشمی که متناسب با رنگ پالتوی شما باشد. گزینه‌های مناسبی خواهند بود. بگذارید رازی را به شما بگویم شما می‌توانید سه روز هفته را شلوار جین و کاپشن بپوشید و بقیه هفته شلوار پشمی و پالتو به تن کنید و کسی هم نفهمد. مهم این است که قدم سوم را متنوع بردارید.

 

پیراهن مردانه

بسیاری از آقایان بعد از افزودن پلیور به استایل زمستانه خود میپرسند آیا لازم است پیراهن مردانه هم داشته باشیم؟ اما باید بگویم که نخی و نازک بودن پیراهن مردانه دلیل مناسبی و منطقی برای نپوشیدن آن در زمستان نیست؛ این پیراهن می‌تواند به تنهایی زیر بارانی بماند یا زیر پلیورتان پوشیده شود. بسیاری از مردان باسلیقه رنگ پیراهنشان را با رنگ پلیور ست می‌کنند تا بتوانند ست متنوعی بسازند؛ این گزینه زمانی در دسترس شماست که پلیورتان یقه اسکی نباشد

 

کلاهی گرم و شیک 

کلاه در زمستان وظیفه گرم نگه داشتن سر و گردن شما را بر عهده دارد. اما این تنها وظیفه کلاه و شالگردن زمستانه نیست. بلکه کلاه یک اکسسوری با هدف تکمیل استایل شما در نظر گرفته می شود. مساله مهم بعدی انتخاب کلاهی متناسب با فرم صورت شما است.خوب است بدانید که هر فرم کلاه زمستانه‌ای  متناسب با صورت شما نیست؛ لذا ابتدا فرم مناسب صورت خود را قبل از خرید شناسایی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

کفشی برای روزهای برفی و سرد

زمستان دیگر فصل مناسبی برای پوشیدن کتانی‌های پارچه‌ای یا کفش‌های ورزشی نیست، چون هم به اندازه کافی گرم نیستند و هم اینکه با بارش برف و پاهایتان خیس می شود بهتر بگویم پاهایتان از شدت سرما یخ میزند. پس بهتر است کفش‌های گرم ضد آب با رویه‌های فوتر یا چرم بروید. نیم‌بوت‌ بهترین گزینه برای زمستان است. در مورد کفش‌های زمستان علاوه بر رویه به کف کفش دقت کنید. بسیار مهم است که کف کفش عاج داشته باشد تا بر روی برف لیز نخورید و دچار مشکل شوید.

لباس-زمستانه.jpg

 

گرم نگه داشتن پاها

چند سال پیش جوراب صرفا یک تکه پارچه برای گرم نگه داشتن پاها، سر نخوردن پاها درون کفش و جذب تعریق پاها بود. اما اگر امروزه فکر میکنید جوراب ها بی ارزش و بی اهمیت هستند کاملا در اشتباهید. چرا که انواع جوراب‌های رنگی با طرح‌های جالب و حتی جوراب‌های لنگه به لنگه وارد دنیای مد شده‌اند تا جذابیت بیشتری به دنیای مد بدهند. این جوراب‌ها سن و سال نمی‌شناسند و طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. پیشنهاد ما این است که برای خرید جوراب زمستانه علاوه بر اینکه به گرم و ضخیم بودن آن توجه دارید؛ طرح‌هایی را به کشوی لباس‌هایتان اضافه کنید که از دیدنشان لذت می‌برید.

 دستکش-مردانه.jpg

دست‌ها را فراموش نکنید

همان طور که تمام اجزایی که تا اینجا برای استایلتان تهیه کرده‌اید، با هم هماهنگی دارند؛ دستکش هم باید به سایر لباس‌هایتان بیاید. بنابراین فکر نکنید چون سایز دستکش‌ها کوچک است، خیلی به چشم نمی‌آید؛ کافی است یکی از دوستانتان را در خیابان ببینید و بخواهید فوری با او دست بدهید. در این شرایط حتما توجه او به دستکش‌هایتان هم جلب خواهد شد.

 

هودی و درس؛ لباس های جوان پسندتر

هودی و درس لباس‌های زمستانه گرمی هستند که  به دلیل رنگ‌های جذاب تر و شادتر و مدل‌های نوین تر  انتخاب بیشتر جوانان است. اما چنانچه دیگر مردان هم اگر بخواهند استایلی جوان تر داشته باشند می‌توانند مدل‌های ساده‌تر با رنگ‌های خنثی را امتحان کنند و از استایل زمستانه خود لذت ببرند.

بررسی مهم ترین نکات در انتخاب شلوار مردانه جین

امروزه همه مردم از شلوار جین در استایل روزمره و رسمی خود استفاده می کنند. شلوار جین تقریبا برای همه مراسم ها قابل استفاده است. اما برای خرید شلوار جین مردانه باید به نکاتی قبل از خرید دقت کنید. زیرا شلوار جین انواع بسیار مختلفی دارد و مدل های آن برای تمام اندام ها قابل استفاده است از جمله مردان بلند قد، کوتاه قد ، درشت اندام و لاغر. برای بررسی مهم ترین نکات درباره شلوار جین مردانه با چطور همراه باشید.

انتخاب انواع مدل های شلوار جین :

انواع-شلوار-جین-مردانه.jpg

شلوارهای جین دارای مدل های مختلفی دارند. برخی از مدل های  جین عبارتند از 

شلوارهای راسته گشاد :

این مدل از شلوارهای راسته گشاد نسبت به مدل های دیگر بسیار راحت ترند زیرا پاها در آن بسیار آزاد است. برش شلوار جین راسته گشاد از باسن تا قوزک پا در یک راسته است. مدل شلوارهای راسته گشاد بیشتر مناسب آقایانی است که هیکل بزرگی دارند و افراد لاغر اندام که پاهای باریک تری دارند این شلوارهای در تن آن ها پفی تر می ایستد.

شلوار راسته استاندارد :

این مدل از شلوارهای راسته استاندارد جز شلوارهایی هستند که هم راحت هستند هم برای بسیاری از مردان با هر نوع اندامی مناسب است. این مدل از شلوارها جین جز دسته های استاندارد و راسته شلوار جین است.

شلوار راسته لاغر :

این مدل از شلوارهای راسته لاغر جز مدل هایی هستند که در قسمت کمر و باسن جمع و جورتر و لاغر هستند در قسمت پاها تا قوزک پاها راسته است. این مدل از شلوارها بیشتر مناسب افرادی است که دارای پاهای لاغری هستند. شلوار جین راسته لاغر دارای ظاهری یکدست و مرتب تری هستند.

شلوارهای جین دم پا تنگ :

این شلوارهای جین ظاهری خاص تر دارند و سلیقه افراد خاصی است. مدل این شلوارها به گونه ای است که در قسمت بالا و پاها گشاد است اما در قسمت های قوزک پا تنگ تر می شود. این شلوارها بیشتر مناسب افرادی است که دارای پاهای لاغرتری هستند.

شلوار جین دم پا تنگ لاغر :

این مدل از شلوارها با شلوارهای جین دم پا تنگ متفاوت هستند آن ها در قسمت های بالا و باسن نیز تنگ هستند و به صورت مخروطی در قسمت های پاها گشاد و در قسمت قوزک پا تنگ می شود. این مدل از شلوارها مناسب افرادی است که اندام و جثه لاغرتری دارند. خرید این شلوارها برای افرادی که درشت اندام تر هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

دم پا گشاد استاندارد :

در مدل شلوارهای دم پا و گشاد استاندارد دم پای شلوار گشادتر از بالاتنه آن است. این شلوارها به دلیل دارا بودن دم پای گشاد خود بهترین گزینه برای کفش های بزرگ و بوت ها هستند زیرا دم پای آن روی کفش ها شما قرار می گیرد و بسیار استایل بهتری برای شما رقم می زند. این شلوارها به دلیل دارا بودن دم پای گشاد و استاندارد هستند مناسب همه اندام ها هستند.

برای انتخاب و خرید شلوارهای جین باید به نکاتی از جمله :

ابعاد شلوار جین :

اندازه-شلوار-جین-مردانه.jpg

اولین نکته ای که باید در انتخاب یک شلوار جین دقت کنیم باید به ابعاد شلوار جین دقت کنیم. شلوارهای جینی را انتخاب کنید که ابعاد واقعی اندام خودتان است یعنی اندازه شما باشد.

اندازه کمر: برای گرفتن اندازه کمر خود باید کاملا صاف بایستید یک متر را در باریک ترین قسمت کمر خود طوری که راحت ایستاده اید کاملا اندازه بگیرید.

اندازه پاچه : برای گرفتن اندازه پاچه خود صاف بایستید و به کمک یک متر از فاق شلوار تا لبه کناری آن را اندازه گیری کنید. برای اینکه اندازه گیری آن صحیح باشد بهتر است از یکی کمک بخواهید تا در اندازه گیری شما را کمک کند.

رنگ شلوار جین :

رنگ-شلوار-جین-مردانه.jpg

انتخاب رنگ شلوار جین یکی از گزینه هایی است که باید بسیار در آن دقت کنید. زیرا رنگ شلوار جین در هماهنگی و ست کردن بقیه اجزای استایل شما بسیار مهم است. پس یکی از مولفه های انتخاب شلوار جین گزینه رنگ شلوار است.

در حالت کلی شلوارهای جین دارای سه نوع رنگ کلی است :

رنگ شلوار جین روشن : طیف شلوارهای آبی روشن تا خاکستری روشن جز دسته رنگ های شلوارهای جین روشن است. این شلوارها به دلیل روشن بودن رنگ آن ها ظاهری نرم و پا خور راحتی دارند. این رنگ ها به دلیل روشن بودن در ست کردن بسیار راحت تر هستند.

رنگ شلوار جین تیره : شلوارهای جین با طیف رنگی تیره ظاهر شیک تری نسبت به رنگ های دیگر دارند. شلوارهای جین تیره را می توان در موقعیت های مختلف بپوشند. رنگ های تیره هم خوانی بهتری با اندام های مختلف دارند.

رنگ شلوار متوسط : شلوارهایی با طیف رنگی متوسط جز دسته رنگ های کلاسیک و اصلی شلوار جین محسوب می شود. این نوع شلوارها با رنگ متوسط برای ست کردن با البسه دیگر نیز راحت تر است.

انتخاب اندازه درست شلوار :

در انتخاب شلوار جین مهم نیست چه مقدار شلوار جین شما زیبا و چشمگیر است. مهم این است که شلوار جین شما اندازه اندام و فرم شما باشد.

در صورتی که شلوار شما مناسب اندام شما نباشد جلوه ای زشت بر تن شما خواهد داشت. در پوشیدن شلوار جین به یاد داشته باشید که کمر ، فاق و پاچه های شلوار کاملا اندازه باشد و برای شما تنگ نباشد.

هنگامی که شلوار جین خود را تن می کنید و پرو می کنید باید ظاهر آن را نیز از پشت ببینید تا مطمئن شوید که اندازه شما باشد. از آن جایی که شلوار جین ممکن است آب برود باید در هنگام خرید دقت کنید که شلوارهای جین کمی بلندتری را خریداری کنید.

برای خرید شلوار جین دقت کنید که شلوارجین شما راحت باشد. شلوار جین را در محیط فروشگاه بپوشید و کمی راه بروید، چند بار بنشنید و بلند شوید تا مطمئن شوید که شلوار نرمال است.


نحوه ست کردن پیراهن و اکسسوری ها
نحوه ست کردن پیراهن و اکسسوری ها

ست پیراهن و کراوات و اکسسوری ها رازهایی دارد که استایلیست های حرفه ای آن را می دانند. رازهایی که اگردر ضمن نداشتن آگاهی از آن ممکن است باعث شود تیپ رسمی یا اداری تان به جای این که با یک پیراهن شیک و اکسسوری ها خیره کننده باشد، بر هم ریخته به نظر برسد.

حتما تا به حال پیش آمده است که برای رفتن  به یک جلسه کاری یا میهمانی جلوی آینه بایستید و کراوات های مختلف را روی پیراهن تان گذارده و به این فکر کنید که آیا اکسسوری مناسبی است یا خیر؟


اکسسوری ها:

اما اکسسوری ها پارتی جدا از آیتم های اصلی لباس ها می باشند که بدون آن ها استایل شما گویی به گونه ای است که چیزی کم دارد. اکسسوری ها شامل: کمربند، دستکش، کلاه، شال گردن، عینک، پوشت، کراوات، پاپیون، دستمال گردن و غیره... می باشند.

در این مقاله قصد داریم به شما مخاطبان عزیز نحوه ست کردن پیراهن و اکسسوری ها را آموزش داده تا شما آن را به خوبی و با استایلی شیک و منحصر به فرد به نمایش گذارده و از جمله افرادی خوش تیپ باشید، ابتدا قصد داریم چند نمونه از اکسسوری ها را برای شما مثال بزنیم و در مورد آن به شما توضیح دهیم. در این مقاله همراه ما باشید.

ست-اکسسوری-مردانه.jpg

چند نمونه از اکسسوری هایی که می تواند در استایل شما بسیار تاثیر گذار باشند عبارتند از :

کراوات مردانه، پوشت، دستبند، ساعت، کیف دستی و ... که هرکدام از آن ها می توانید به نوعی با استایل های خود ست کنید.

فقط توجه کنید همیشه استفاده به اندازه از استایل ها باعث خوشتیپی شما آقایان می شود در غیر این صورت بیشتر شبیه فالگیرهایی خواهید شد که به خود همه چیز آویزان می کنند.

یکی از چالش هایی که برای آقایان وجود دارد این است که پیراهن های خود را چگونه با اکسسوری های خود ست کنند؟


اکسسوری ها و نحوه ست کردن آن با پیراهن های مردانه :


ست کردن پیراهن و دکمه سرآستین :

دکمه سرآستین یکی از بهترین اکسسوری هایی است به سرآستین پیراهن ها زینت می بخشد. دکمه سرآستین به جای دکمه بر سر مچ پیراهن ها بسته می شود و نمای بسیار زیبایی به پیراهن می دهد. برخی از دکمه سرآستین ها دارای سر بزرگتر همراه با نگین هستند که شما می توانید برای رفتن به یک مهمانی آن ها را پیراهن های خود ست کنید.

پیراهن سفید :

پیراهن سفید جز آن دسته از لباس هایی محسوب می شود که برای آقایان بسیار پرکاربرد است. همچنین پیراهن سفید به هر رنگ پوستی می آید به همین دلیل اکثر آقایان حداقل یک پیراهن سفید را در کمد لباس های خود دارند.

اگر می خواهید پیراهن سفید خود را در یک مراسم رسمی بپوشید بهتر است با یک اکسسوری مانند دکمه سرآستین به آن تنوع ببخشید. به دلیل این که پیراهن سفید رنگی خنثی دارد شما به راحتی می توانید آن را با هر مدل و رنگ دکمه سرآستینی ست کنید.

به همین دلیل برای تنوع به پیراهن های سفید خود می توانید از هر مدل دکمه سرآستینی که در کمد خود دارید استفاده کنید.

ست-کراوات-و-دکمه-سردست.jpg

پیراهن آبی :

اگر می خواهید اکسسوری، مثل دکمه سرآستین را با پیراهن آبی خود ست کنید باید حتما دقت لازم را خرج کنید. از آن جایی که دکمه سرآستین های رنگی با پیراهن آبی خیلی توی ذوق می زند باید بگویم برای پیراهن های آبی خود باید از دکمه سرآستین های ساده استفاده کنید تا همیشه خوش تیپ به نظر برسید. دکمه های نقره ای می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند.

همچنین یکی از مناسب ترین رنگ ها برای ست کردن دکمه سرآستین با پیراهن آبی، دکمه سرآستین آبی نیز می باشد. شما با توجه به رنگ آبی پیراهن خود می توانید از تنالیته رنگ آبی نیز استفاده کنید.

پیراهن صورتی :

انتخاب دکمه  سرآستین برای پیراهن های صورتی کمی سخت تر از پیراهن های آبی و سفید است. اما نگران این سختی نباشید هر سختی یک راهی دارد. شما می توانید با پیراهن های صورتی خود دکمه سرآستین صورتی نیز ست کنید. این می توانید اولین گزینه راحت برای شما باشد. البته باید صورتی دکمه سرآستین شما با رنگ پیراهنتان متفاوت باشد. شما با تضاد می توانید بهترین استایل را داشته باشید.

دومین انتخابی که برای شما می تواند مناسب باشد دکمه سرآستین نقره ای است. قطعا شنیده اید که صورتی و تنالیته خاکستری مکمل یکدیگرند.

البته یک گزینه دیگر هم در مقابل تان وجود دارد و آن دکمه سر آستین چند رنگ است. اگر چه انتخاب این مدل کمی جسارت می خواهد اما اگر عاشق خاص بودن هستید، دکمه سر آستین رنگی می تواند انتخاب هیجان انگیزی برایتان باشد.

ست-پیراهن-و-کراوات-و-دکمکه-سردست.jpg

پیراهن با سردست فرانسوی:

 یکی از رایج ترین گزینه ها برای استفاده از دکمه سر دست، پیراهن با سر دست فرانسوی است. از آنجا که سر آستین این پیراهن ها هیچ دکمه یا نگهدارنده ای ندارد، شما باید حتما از دکمه سر آستین استفاده کنید. برای انتخاب دکمه سر آستین باید به رنگ و مدل پیراهن تان توجه کنید. علاوه بر آن، مدلی را انتخاب کنید که مانند پیراهن تان، کلاسیک و رسمی باشد.

اکسسوری بعدی که شما می توانید در استایل خود استفاده کنید کراوات ها هستند شما می توانید کراوات ها را با پیراهن های خود ست کنید.


هفت راز خرید پیراهن رسمی مردانه
هفت راز خرید پیراهن رسمی مردانه

دنیای مد دنیای پر زرق و برقی است که هر چند وقت یک بار با برگزاری کت واک ها و شوهای متنوع لباس زیرو رو می شود که به سرعت با پیراهن مردانه مرتبط شده است. یکی از اقلام پوشش ضروری مردانه پیراهن می باشد و طراحی به روز آن باعث شده تا جزمسئله پوشش، نگاهی ورای سنت ها و مقوله مدشناسی به آن داشته باشیم. دیدگاه به دنیای روز مد از نظر پیراهن مردانه دیدگاهی متفاوت و طعم خاص خود را دارد و برای بررسی آن حائز اهمیت است که دید ریزبینانه تری به جزئیات آن داشته باشیم.


پیراهن-مردانه-سفید-چطور.jpgطراحی لباس های متناسب با اقتصاد مردمی و آشناسازی مردم با روند توسعه نشریات مد و لباس و به طور کلی مد گرایی یکی از نمونه اهدافی است که در طی عرضه انواع لباس ها از جمله پیراهن مردانه به بازار دنبال می شود. از زمان ورود به این عرصه هدف از لباس پوشیدن عوض شد و بیش از اینکه پوشش مورد توجه قرار بگیرد، فاکتورهای زیبایی شناختی مورد توجه قرار می گیرد. در این مسیر ارزش ها، از فرهنگ پوشش، سلایق و استایل و تیپ مورد علاقه افراد دچار دگردیسی می شود و هنر تولید کننده این است که در گذر اندک زمان و مسیر پر از تغییر و تحول مد، همزمان فاکتورهای ارزشی و سلیقه مصرف کنندگان را در نظر بگیرد. ما در این مقاله قصد داریم هفت راز خرید پیراهن رسمی مردانه را به شما مخاطبان عزیز معرفی کرده  و از تغییر و تحول عرصه مد در پیراهن رسمی مردانه موشکافی کرده و در مورد این ها با یکدیگر به بحث و بررسی بپردازیم.

عالم پر از رمز و راز طراحی تا دوخت پیراهن رسمی مردانه:

هنگامی که مردم سر کمد لباس های خود می روند تا پیراهن مورد نظر خود را انتخاب کنند، شاخصه های استادانه ای برای انتخاب پیراهن خود دارند که بر عکس آقایان، خانم ها کمتر در نوع پوشش زنانه خود نیازی به زیر نظر گرفتن این شاخصه ها ندارند.نمونه پیراهن هایی که قلب تپنده پوشش آقایان را می سازند و شکل می دهند، معمولا برای راحتی، زیبایی و پوشش و حتی برخی از فعالیت های خاص نظیر نمونه ورزشی  طراحی می شوند. در گذشته پیراهن های مردانه ای که معمولا به صورت سفارشی دوخته میشد رنگ بندی خاصی نداشت و فقط به رنگ سفید ساده یافت میشد.اما امروزه تنوع رنگ و طرح پیراهن های نمونه رسمی و کلاسیک نزد تولید کنندگان با ارقام بیشتری شده اند. در گذشته پیراهن های سفید مردانه  با سردست خالی از هر گونه لکه ، نشانگر سطح یا طبقه بالای اجتماعی افراد بود و معمولا اقشار تهی دست جامعه قادر به تهیه و پوشش پیراهن مردانه رنگ سفید نبودند. اما بر حسب مد روز، امروزه فرقی نمی کند چه شغل یا چه جایگاهی در جامعه داشته باشید، چرا که شما در هر صورت به یک پیراهن رسمی مردانه کلاسیک مطابق با فضای رسمی کسب و کار یا جایگاه اجتماعی خود نیاز دارید.

پیراهن-سرمه-ای-مردانه-چطور.jpg

لباس رسمی:

لباس های رسمی لباس هایی بسیار رسمی و متشخصانه هستند که معمولا زیر کت و شلوارها پوشیده می شوند. البته لباس هایی نیستند که اغلب اوقات پوشیده شوند. معمولا برای میهمانی های رسمی و مجالس عروسی به کار می روند و زیر کت پوشیده می شوند. این لباس ها دارای آستین های بلند و دارای دکمه هستند. در رنگ سفید عرضه می شوند و معمولا در قسمت جلوی پیراهن تعدادی پلیسه وجود دارد و در ضمن یقه هایشان را با کراوات یا پاپیون می بندند.

هفت راز خرید پیراهن رسمی مردانه:

1. برای هماهنگی استایل های رسمی بهتر است به سراغ پیراهن وشلوارهایی بروید که ساده باشند و طرح خاصی روی آنها حک نشده باشد. هر قدر پیراهنی که به تن کرده اید ساده تر باشد، برای شما استایلی رسمی تر می سازد..در ضمن هر چقدر پیراهن شما شلوغ و طرح دار باشد، استایل شما غیر رسمی می شود.

2. در خصوص جنس پیراهن دارای اهمیت است که به سراغ پارچه های نخی بروید و دقت داشته باشید که از پارچه های براق دوری کنید.

3. مدل یقه پیراهن نیز بدون تاثیر نمی باشد.هرچقدر که یقه پیراهن شما پهن تر باشد، استایل شما بیشتر و رسمی تر خواهد بود. بهترین سایز یقه برای استایل های رسمی یقه ای است که زمانی که دکمه بسته می شود، به خوبی کل گردن را پوشش بدهد. و اینکه قسمت دم مچ و یقه شما رنگ متفاوتی با پیراهن تان داشته باشد نیز بسیاری از میزان رسمی بودن آن می کاهد و شما را به یک استایل نیمه رسمی نزدیک تر می کند.

4. مهمترین فاکتور در انتخاب پیراهن رسمی مردانه اندازه بودن آن است و اگر پیراهن به تن شما اندازه نباشد ارزش انتخاب ندارد. گرچه این قانون در مورد همه لباس ها صدق می کند، اما در مورد پیراهن بسیار حائز اهمیت است و با دو عامل مشخص می شود: 1. شما باید در درون پیراهن احساس راحتی کنید و 2. پیراهن باید فرم اندام شما را به شکلی زیبا نشان دهد.

5. اگر وضع مالی شما به گونه ای است که بضاعت سفارش دوخت پیراهن به خیاط را دارید حتما این کار را انجام دهید و با مراجعه به یک خیاط ماهر، پیراهنی کاملا اندازه خودتان را سفارش دهید. اما بیشتر آقایان معمولا از لباس های آماده انتخاب می کنند. سه نوع استاندارد برای پیراهن مردانه وجود دارد: 1. اسلیم فیت: این مدل برای آقایانی با هیکل لاغر مناسب است که 12 سانتی متر به دور سینه آن اضافه می گردد.2. فیت معمولی: برای مردان عضلانی و متوسط، مایل به چاق مناسب است که 16 سانتی متر به دور سینه آن اضافه می شود.3.  مدل دیگری برای آقایان درشت هیکل و چاق مناسب است که 20 سانتی متر به دور سینه آن اضافه می گردد.

6.یکی دیگر از مهم ترین جزئیات به کار رفته در پیراهن جا دکمه می باشد که ساختار قسمت جلوی آن را شکل می دهد و سه نوع از آن وجود دارد: 1. نوع استاندارد 2. نوع مخفی 3. بدون جا دکمه.

7. شاید تصور شما بر این باشد که سردست چیزی نیست که در نگاه اول جلب توجه کند اما چون این قسمت از پیراهن از زیر کت پیداست، پس اهمیت کمی ندارد.سردست پیراهن سه نوع است:1. سردست یک دکمه 2. سردست دو دکمه 3. سردست فرانسوی.

نحوه ست کردن شلوار جین با کت تک
نحوه ست کردن شلوار جین با کت تک

کت تک لباسی  است که اکثر آقایان در کمد لباس خود دارند. آقایان معمولا کت تک مردانه را بیشتر از کت و شلوارهای رسمی می پسندند زیرا آن ها را راحت تر می توانند ست کنند. کت تک قابلیت این را دارد که با هر نوع شلواری حتی جین ها ست شود.

شما به راحتی با کت تک می توانید در جایی که می خواهید استایل رسمی و در بعضی جاهای دیگر که می خواهید یک استایل غیر رسمی اسپرت بزنید از این کت ها استفاده کنید. برای مثال شما می توانید با یک کت تک و یک شلوار متناسب یک ست اسپرت فوق العاده جذاب داشته باشید.

مهم ترین کلید جذاب شدن یک کت تک فقط و فقط پوشیدن شلواری متناسب است که باید درست انتخاب شود. برای مثال پوشیدن کت تک به همراه یک شلوار جین بسیار زیبا و فوق العاه خواهد اما این که این ست چطور زیبا خواهد بود کمی بحث برانگیز است که ما در این مقاله می خواهیم شما را با نحوه ست کردن کت تک و شلوارهای جین آشنا کنیم .

چه کت تکی به شلوار جین می آید ؟

سوال اصلی همه آقایان این است که آیا همه ی کت های تک را می شود با شلوارهای جین ست کرد ؟

باید بگویم خیر. هر کت تک با هر مدلی مناسب ست کردن با شلوار جین نیست. شما باید در انتخاب کت تک خود برای ست کردن با شلوار جین دقت کنید.

یکی از زیباترین کت هایی که با شلوار جین ست فوق العاده ای می شوند کت های فاستونی پشم و نخ راه راه هستند. این کت ها با شلوار جین های پر رنگ استایل فوق العاده زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد.

این ست کت تک و شلوار جین بیشتر مناسب فصل پاییز و زمستان است. شما می توانید برای کامل شدن این ست زیبای کت و شلوار جین استایل خود را با یک پیراهن پیچازی همراه کنید. همچنین برای جذابیت این استایل می توانید از یک کفش و کمربند عسلی رنگ بهره بگیرید.

همیشه به این نکته توجه کنید که اگر با استایل کت و شلوار جین خود نیازمند کراوات هستید بهتر است پیراهن زیر کت خود را یک پیراهن سفید ساده انتخاب کنید که همیشه بر جذابیت شما دو برابر می افزاید .

اگر به دنبال این هستید که استایل کت تک و شلوار جین یک پولیور هم بپوشید باید بگویم اصلا اشکال ندارد فقط توجه کنید رنگ پلیور متضاد با رنگ کت باشد و همچنین پولیور شما کاملا ساده باشد.


شلوار جین خود را برای کت تک خود درست انتخاب کنید :

ساده ترین بخش معامله در یک استایل کت تک و شلوار جین همین بخش است. اینکه برای خود تک خود یک انتخاب درست داشته باشند.

یک نکته را همیشه آویزه گوش خود کنید : پوشیدن شلوارهای جین خمره ای با کت تک اصلا و به هیچ عنوان توصیه نمی شود پس پوشیدن شلوراهای خمره ای جین با کت های تک متناسب نیستند.

برای انتخاب یک شلوار جین مناسب ممنوعیت های زیادی ندارید اما همیشه توجه کنید که از شلوارهای جینی استفاه کنید که با ترکیب رنگی کت شما سازگار باشد زیرا همان طور که می دانید امروزه کت های زیادی در طرح بندی های مختلف در بازار وجود دارند. شما باید متناسب با آن ها رنگ شلوار جین خود را انتخاب کنید.

برای مثال همیشه با کت های پاییزه و زمستانی خود از شلوارهای جین تیره باید استفاده کنید.

همیشه دقت کنید اگر شلوار جین خود را می خواهید با کت های تک اسپرت ست کنید بر خلاف ست کردن با شلوارهای دیگر که باید حتما کت و شلوار ست باشند در این شرایط استثنا وجود دارد که باید بین شلوار جین شما و کت تک شما تضاد وجود داشته باشد.

یک از ست ها بسیار زیبا با کت تک و شلوار جین ، ست کردن کت خاکستری با شلوار جین آبی است.

در اینجا به نکته ای که باید توجه کنید این است که این ست بسیار زیبایی است مناسب استایل رسمی شما نیست و یک استایل غیر رسمی به حساب می آید.

در ست کردن این استایل باید حواستان را جمع کنید که از کت های تکی که به تنهایی کمی رسمیت دارند هم استفاده نکنید. برای این استایل کت های تک بلیزر می تواند انتخاب درستی باشد.

همیشه توجه کنید که قانون اصلی تک پوشی همیشه به این گونه است که : هم رنگ های متناسب انتخاب کنید و هم جنس پارچه ها متناسب با هم باشد.

یکی دیگر از ست های مناسب در ست شلوار جین و کت تک پوشیدن شلوار جین آبی و کت آبی است.

در ست کردن کت آبی و شلوار جین آبی توجه کنید باید از کتی استفاده کنید که با مدل شلوارتان جور در بیاید برای مثال از کت های غیر رسمی استفاده کنید تا استایل شما اسپرت به نظر برسد.

شاید برای شمایی که این استایل را در ذهن خود تجسم می کنید استایلی باشد که توی ذوق مخاطب بزند. اما برای اینکه اینگونه نباشد بهتر است شلوار جین خود را نسبت به کت آبی خود روشن تر انتخاب کنید.

انواع پوشت ونحوه ست کردن آن:
انواع پوشت ونحوه ست کردن آن:

حتما شما هم بادستمال کوچکی به نام پوشت که افراد مشهور ومخصوصا دامادها درون جیب کت خود قرار میدهند آشنا شده اید.

پوشت چیست؟

در لغت نامه پوشت به معنای جیب کوچک است ولی در مد روزبه عنوان دستمال ظریفی که برخی در جیب کوچک سمت چپ بالای کت قرار میدهند وبه عنوان یک اکسسوری زیبا شناخته شده است.

استفاده از پوشت به چندین قرن پیش بازمی گردد.بعدها پوشت توسط روسای جمهور کشورهای مختلف و همچنین ستارگان هالیوودی مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از پوشت ریشه در مصر باستان دارد. در گذشته پوشت به عنوان نشانه ای از ثروت شناخته میشد. اما با تغییر روز افزون در صنعت مد امروزه به عنوان یک دستمال جیبی کت مردانه وبه تعریف یک لوازم جانبی مورد استفاده قرار می گیرد. در عنوان بندی اکسسوری ها میتوان به پوشت، دستمال گردن، کیف، جواهرات وغیره اشاره کرد.

پوشت.jpg

انواع پوشت :

پوشت ها در دو نوع استفاده می شوند: ساده (تک رنگ) و طرح دار.

آیا پوشت باید با کراوات ست باشد؟

سوالی که آقایان همیشه به هنگام خرید پوشت از خود می پرسند این است که آیا پوشت باید با کراوات ست باشد؟ پاسخ اینگونه است که خیر. لازم به ست بودن پوشت با کراوات نیست. وظیفه یک پوشت برقراری تعادل در نوع پوشش شما و هارمونی رنگ ها در لباس های شما می باشد. چه با هماهنگی میان الگوهای اجزای لباس شما یا با ایجاد یک کنتراست رنگی. اگر برای شما مهم است که در هنگام استفاده از نوع پوشش رسمی از دیگران سر باشید بهتر است به هنگام انتخاب پوشت و کراوات گزینه مشابه را انتخاب نکنید.

چگونگی ست کردن پوشت با کت ،کراوات و پیراهن:

در نظر داشته باشید که دستمال جیب وطرح و الگوی آن وهمچنین نحوه تا زدن آن،بر روی استایل شما تا ثیر بسیاری دارد.آیا با قوانین ونحوه واصول، ست کردن پوشت آشنایی دارید؟

در ادامه مقاله به چندین مورد از این اصول و قوانین اشاره خواهیم داشت،برای درک بهتر این موضوع مهم است بدانید که اکسسوری ها نه تنها یک قطعه اضافه روی پوشش لباس شما نیستند، بلکه می توانند سبکی از پوشش مردانه  را برای شما شکل داده و به نمایش بگذارند. کافی است بدانید برای هماهنگی ورسیدن به یک ترکیب جذاب ومناسب شما باید با کمک اکسسوری ها، استایل خود را بسازید.

چند روش ست کردن پوشت :

پوشت ساده :

کراوات طرح دار با دستمال جیبی ساده،ترکیب پیراهن راه راه،آبی کمرنگ با کت سرمه ای کراوات زرد وآبی  و پوشت زرد رنگ محشر میشود.

دستمال جیبی دارای طرح خاص:

زمانی میرسد که در یک میهمانی می باید رسمی بودن ویا غیر رسمی بودن را در ست لباس خود در نظر گرفته،میخواهید لباس های خود و رنگ آنها را با هم ترکیب کنید، یک دستمال جیبی ابریشمی و یک کراوات بافتنی با یکدیگر تفاوت دارند.ولی گاهی ترکیب قشنگی دارند.در چنین مرحله ای شما باید در ابتدا پیراهن خود را با رنگ مورد نظر،شیری،سفید ،استخوانی یا آبی روشن انتخاب کنید.فراموش نکنید این رنگ از پیراهن ها با وجود اکسسوری ها هماهنگی دارند ودر مرحله ی سوم رنگ کراوات را که نقش مهمی در هارمونی رنگها  و استایل را دارا است انتخاب کنید.مرحله ی چهارم که  عنصر پوشت است و رنگ ان حتما باید با رنگ کراوات هارمونی یا تضاد داشته ونباید همرنگ باشند.

پوشت راه راه :

در زمانی یک کراوات  راه راه را با یک پوشت همرنگ  بسته اید و تر کیب بسیار چشم نوازی شکل میگیرد،فراموش نکنید در این صورت باید کت شما طرحش ساده باشد چرا که این نحوه ی جور کردن استایل با کت چارخانه نامناسب و عجیب به نظر میرسد.

پوشت با رنگهای تیره :

در نظر بگیرید پوشیدن یک پیراهن سفید یا نارنجی یا سبز را، سعی کنید از این محدوده ی رنگی خارج نشوید یا حتما  برای اکسسوری ها باید از رنگ ها ی تیره تر استقبال کرد.مثال کراوات سرمه ای. در مقابل رنگهای روشن توصیه میشود،از طرح های ساده استفاده کنید.

دستمال جیبی طرح دار بپوشید:

شاید شما یک کت ساده ی رنگ خاکستری ،سرمه ای ویا دودی دارید شما از طرح ها ورنگ های خاص وجذاب برای  پوشت و کراوات خود میتوانید استفاده نمائید.واین کیفیت رنگی کت وشلوار ساده است که مشخصا با رنگ خنثی میشود.آن را میتوانید با اکسسوری های زرد،قرمز یا پوشت طرح دار استفاده کنید.

پوشت مشکی:

این نوع انتخاب برای همه ی افراد نیست و حتی میتوان این طور گفت که برای اضافه کردن جلوه های خاصی به لباس تن مورد استفاده قرار میگیرد.دستمال جیبی به رنگ مشکی در کت وشلواری به رنگ مایل به مشکی نوعی ایجاد کنتراست است واز متعادل بودن رنگ آن میتوان تعریف کرد. با اینکه این نوع پوشت با این رنگ از راه دور دیده نمیشود اما در مراسم رسمی استفاده کردن آن  دارای موقعیت میباشد.

چند مدل برای نحوه تا زدن پوشت :

کلاسیک:

ابتدا پوشت را به دو مربع ساده و کوچک تبدیل می کنیم ، بعد آن را به درازا تا زده تا هم سایز جیب کت شود، در نهایت پوشت را طوری  در درون جیب کت قرار داده تا لبه های بیرونی آن بیرون از جیب قرار بگیرد.

پسکو :

پوشت را کاملا باز کنید، به نحوه درازا وتا زده تا یک سوم آن، یک تای درازای بعدی را روی تای قبلی انجام داده تا عرض دستمال اندازه جیب شود، دو تای هم اندازه را از بالا و پایین به سمت وسط دستمال زده و در آخرکل دستمال را تا بزنید به طوری که از وسط به دو قسمت مساوی شود. نحوه تای این پوشت پسکو می باشد.

پف:

دستمال را به صورت کامل باز کرده، با نوک هر دو انگشت دستمال را از نقطه مرکز گرفته و بلند کنید و قسمت زیر دستمال رااز آن عبور داده، در آخر لبه تیز پوشت را تا بزنید.

تاج:

توجه کنید دقیقا بر عکس مدل قبلی اما با این تفاوت که در مدل قبلی دستمال جیبی رابا لبه تیز تا می زدیم ، اما در این مدل سپس، بعد از پایین آمدن حلقه انگشتی دور دستمال را از لبه گرد تا می زنیم.

شلوارهای رنگی مردانه چه تغییری در استایل شما ایجاد میکنند؟
شلوارهای رنگی مردانه چه تغییری در استایل شما ایجاد میکنند؟


به خاطر دارید که تا چند سال گذشته پوشیدن شلوار مردانه رنگی برای آقایان در هر سن و سالی یک تابو بود؟ و کسی جرات و حق استفاده از شلوار مردانه رنگی را نداشت؟؟؟ البته  در سال های گذشته شلوارهای رنگی اصلا تولید نمیشدند . اما امروزه پوشیدن شلوار رنگی مردانه  فقط نیازمند اعتماد به نفس و سلیقه است.

استفاده از رنگ های تیره و خنثی مانند خاکی ، جین های تیره ، و سرمه ای در این مقاله مد نظر ما نیست . هم چنین  قصد نداریم رنگ های سبز و نارنجی نئونی را به شما پیشنهاد کنیم بلکه آنچه مد نظر ماست بررسی رنگ های مناسب و اصول ست کردن آن ها با یکدیگر است .


چرا شلوار رنگی مردانه یک انتخاب عالی محسوب میشود؟

شما با استفاده از شلوار مردانه رنگی میتوانید انتخاب های متنوع تری برای ست کردن داشته باشید .

رنگ ها باعث جذابیت و چشم گیری بیشتر لباس ها میشوند . از این رو شما با پوشیدن لباس های رنگی مانند شلوارمردانه رنگی چندین قدم از دیگران در ساخت استایل زیبا و جذاب مردانه جلوتر خواهید بود 

هم چنین شلوارمردانه رنگی میتوانند باعث کمتر جذب شدن نور و گرما شده و تحمل گرما را برای شما آسان کند .


نحوه-ست-کردن-شلوار-مردانه-رنگی.jpg

شلوار رنگی مردانه را چگونه ست کنیم؟

اگر جزء افرادی هستید که به تازگی قصد پوشیدن لباس های رنگی مردانه را دارید پیشنهاد ما این است که ابتدا بر روی یک لباس فوکوس کنید .

به عنوان مثال ابتدا با یک شلوارمردانه رنگی شروع کنید سپس به سراغ لباس های دیگر مانند پیراهن یا کت بروید . به عنوان مثال اگر کت سبز یشمی انتخاب میکنید بهتر است یک تی شرت سفید طرح دار به همراه یک شلوار طوسی بپوشید .

بهترین زمان برای شروع به رنگی رنگی لباس پوشیدن روز ها گرم و آفتابی بهار و تابستان است . لذا نیاز نیست در این فصل ها از لباس های ست استفاده کنید .

برای ترکیب لباس ها کافی است آیتمهای اصلی لباس خود را انتخاب کنید و سپس مدل ها و طرح ها و رنگ ها را با یکدیگر ست کنید . 

یک مثال برای توضیح بیشتر 

یک شلوار به رنگ زرشکی با پیراهنی به رنگ سرمه ای یا آبی ست میشود. اما اگر نخواهید از رنگ سرمه ای در تناژهای روشن نیز استفاده کنید پیشنهاد میکنیم یک پیراهن کژوال مردانه بپوشید و روی آن یک کت سرمه ای روشن یا آبی بپوشید تا کنتراست بیشتری داشته باشید.

همچنین تصور این که شلوار های رنگی مخصوص استایل های غیر رسمی یا روزمره است باید بگوییم که این تصور شما کاملا اشتباه است . برخلاف آنچه همه ما تصور میکردیم باید بگوییم که این شلوار ها برای مراسم ها و میهمانی های رسمی نیز مناسب است . شما میتوانید شلوار رنگی منتخب خود را با انواع کت ها ، اکسسوری ها ، کفش ها و پیراهن ها ست کنید .

در پاییز از تی شرت تا سوییشرت
در پاییز از تی شرت تا سوییشرت

بسیاری از شما آقایان در همه فصول می خواهید که خوشتیپ باشید اما برای همه شما فصل سردفرق می کند و به نظر من می خواهید  از تمامی فصول خوشتیپ تر باشید. ا روز های اغازین فصل سرد سال گونه ای است که هوای مشخصی ندارد یعنی در بسیاری از  روزها می بینید که صبح ها سرد، ظهرها هوا گرم و عصر مجدد هوا سرد می شود. شما به همین دلیل مجبور هستید به صورت لایه ای لباس بپوشید به گونه ای که اگر احساس گرما کردید یک لایه از لباس خود را در بیاوردید و اگر احساس سرما کردید باز بتوانید آن لایه از لباس خود را بر تن کنید. بهترین روش برای اینکار این اسـت کـه لباس نازک تر بـه بدنتان نزدیک تر باشد، بـه این منظور کـه لباسهای نازک را اول بپوشید و سپس انواع ضخیم‌تر رابه تن کنید. فقط در اینجا توجه کنید که جز افرادی نباشید که ۵ لایه روی هم می‌پوشند. لایه‌ها را تا ۳ لایه حداکثر نگه دارید.

برخی از آیتم‌هایی که می‌توانید برای لایه بندی استفاده کنید (نه همه در همان لباس):

 • تی شرت‌های آستین بلند
 • تی شرت‌های آستین بلند پولو
 • تی شرت‌های آستین بلند هنلی
 • پیراهن‌های مردانه دکمه دار
 • جلیقه‌های تک و جلیقه کت و شلوار
 • سویشرت و ژاکت‌های بافتنی
 • شال گردن

حال چه کنیم که هم این مورد را رعایت کنیم و هم یک لباس بسیار زیبا بپوشیم و هم اینکه یک مرد جذاب در پاییز زیبا باشیم ؟

ما به شما در این مقاله چند ست بسیاری زیبای پاییزی را معرفی می کنیم.

استایل های پاییزه مناسب :

استایل اول :

استایل روزمره پاییزی

شما برای داشتن یک استایل روزانه پاییزی نیازمند این هستید که استایل راحتی داشته باشید که در روز خسته تان نکند. شما می توانید برای داشتن این استایل روزانه دو لایه استفاده کنید. برای این استایل شما می توانید از یک شلوار جین تیره رنگ به همراه یک تی شرت مردانه یقه گرد طوسی یا سفید استفاده کنید. همچنین شما برای تکمیل این استایل می توانید از یک کت پنبه ای مومی استفاده کنید. این استایل با یک چکمه های پیاده روی مردانه و کمربند قهوه ای بافته فوق العاده می شود. شما در این استایل می توانید یک استایل فوق العاده جذاب با یک تی شرت داشته باشید. این استایل یک استایل پاییزه روزمره سبک است که به شما کمک می کند  کارهای روزمره خود را نیز انجام دهید و از لباس های سنگین خسته نشوید. پس خرید تی شرت مردانه و شلوار جین را در اولویت خود قرار دهید

استایل دوم :

استایل اولین قرار ملاقات :

شما برای این استایل نیز می توانید به 2 لایه اکتفا کنید. گاهی شما می خواهید در روزهای پاییزی یک قرار ملاقات بگذارید که اولین باز است مخاطب خود را می بینید. اولین چالش برای شما این خواهد بود که چه بپوشم ؟

شما برای این قرار ملاقات های خود در پاییز می توانید از شلوارهای جین چسبان تیره به همراه یک پیراهن مردانه آبی روشن کمک بگیرید. برای تکمیل لایه دوم استایل خود می توانید از یک ژاکت بافتنی سبز کمک بگیرید. و درآخر استایل پاییزه خود را با یک چکمه چوکا مردانه جیر آبی و یک کمربند قهوه ای تکمیل کنید. اگر می خواهید در نگاه اول در اولین قرار ملاقات خود بدرخشید بهتر است در این ست خود از یک عینک ویفرر نیز کمک بگیرید.

استایل سوم :

استایل رسمی روزمره :

حالا نوبت شما آقایانی است که در روز به دلیل موقعیت اجتماعی خود مجبور هستید که یک استایل رسمی پاییزه برای خود بزنید. خوب باید چه کرد که استایل پاییزی ما حالت رسمی به خود بگیرد ؟

شما برای داشتن یک استایل رسمی پاییزی می توانید از سه لایه استفاده کنید. شما به عنوان لایه اول در استایل خود باید یک پیراهن مردانه سفید و یا آبی روشن تن کنید و سپس به عنوان لایه دوم در این استایل شما می توانید یک ژاکت یقه هفت خاکستری بپوشید. و به عنوان لایه سوم که تمام رسمیت استایل شما به آن بستگی دارد می توانید از یک کت پاییزه بلند کمک بگیرید. شلوار خود را یک شلوار مخمل کبریتی زیتونی استفاده کنید.

استایل چهارم :

استایل اسپرت :

شما برای این استایل می توانید از یک شلوار جین و یک نیم بوت اسپرت کمک بگیرید. همچنین بهترین گزینه برای این استایل شما یک بودی و یا یک سویشرت است.

برای تکمیل این استایل خود می توانید از چکمه های قهوه ای تیره مردانه استفاده کنید و برای اینکه یک مرد جنتلمن تمام عیار باشید می توانید در آخر عینک کلاب مستر خود را به چشم بزنید.

و در آخر می خواهم به شما که تا پایان این مقاله ما را همراهی کرده اید جایزه ویژه بدهم.

و این هم یک سبک خاص به عنوان جایزه برای شما: کت و شلوار و چکمه رسمی :

شما به عنوان یک آقایی که می خواهید استایل پاییزتان خیلی خاص باشد می توانید از این استایل استفاده کنید اسستایل دو لایه پاییزه که شما قطعا در آن می درخشید.

آیتم های این استایل برای شما  عبارتست از :

 • چکمه‌های چلسی قهوه‌ای
 • کت و شلوار پشم شیشه‌ای کرم / قهوه‌ای روشن
 • پیراهن مردانه آبی نفتی
 • دستمال جیبی طرح دار بورگوندی (قرمز زرشکی)
 • کمربند چرمی قهوه‌ای

نتیجه گیری :

شما برای داشتن یک استایل بسیار زیبا در پاییز نیاز به این ندارید که حتما لباس خاصی را بخرید شما با حتی با یک تی شرت و کت خود می توانید یک استایل پاییز مناسب و زیبا برای خود رقم بزنید. شما فقط باید به یک سری نکات در تیپ های پاییزی خود دقت کنید. برای مثال یکی از آن نکات لایه ای لباس پوشیدن است.

راز خوش ایستایی کت های مردانه
راز خوش ایستایی کت های مردانه

هنگام خرید یک لباس، باید در مورد تک‌تک موضوعات مربوط به آن مثل یقه، آستین، مدل و پارچه اطلاع کافی داشته باشید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. در این مطلب به موضوع یقه کت خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.


بررسی مدل و فرم یقه کت

با گسترش مدل‌های دوخت و انواع برش‌های نوین جدید در طراحی و دوخت کت مردانه می‌توان گفت سه مدل یقه کت مردانه رایج وجود دارد که هرکدام نشانه‌های خاص خود را داشته و پوشیدن آن‌ها نشانه استایل شما خواهد بود

ناچ، پیک و شال

در ادامه باهم به بررسی این سه مدل یقه کت می‌پردازیم.


یقه ناچ:

 ناچ رایج‌ترین نوع یقه در کت ها بوده و بیشتر در کت‌های تک ردیف دکمه استفاده می‌شود.

این یقه در سه برش استاندارد باریک و پهن بر روی کت‌ها دوخته می‌شود

یقه باریک برای اندازه سینه کمتر و یقه پهن برای افراد با اندازه سینه بیشتر انتخاب بهتری محسوب می‌شود. کتی که با این مدل یقه دوخته شود برای استفاده روزمره در محل کار یا مصاحبه کاری یک انتخاب عالی می‌تواند باشد. هم‌چنین کتی که  با یقه ناچ طراحی و دوخته‌شده است برای همه افراد با هر فرم بدنی مناسب است.

هم‌چنین این مدل یقه باکت تک ردیف دکمه، بلیزر یا و کت اسپرت به‌خوبی خود را به نمایش می‌گذارد. همچنین برای کت دو ردیف دکمه و تاکسیدو نمی تواند مناسب باشد.


یقه پیک:

این مدل یقه که آن را پیک تلفظ میکنیم دارای لبه‌های تیز به سمت شانه هست. واضح است که این یقه از مدل قبلی رسمی‌تر است لذا در کت‌های دو ردیف دکمه بیشتر کاربرد دارد. البته از این یقه در مدل‌های مختلف کت‌های رسمی مثل کت‌های دنباله‌دار  و تاکسیدوها به هر دو صورت تک و دو ردیف دکمه نیز استفاده می‌شود. 

کت هایی که یقه پیک بر روی آن ها اپلای می شود در مقایسه با یقه ناچ بسیار رسمی تر است لذا مناسب برای عروسی، مهمانی‌های رسمی و حتی مناسبت‌های کاری می باشد.

این مدل کت عموما مناسب افراد کوتاه قدی است که تمایل به بلندتر دیده شدن دارند؛ این مدل یقه با خطوط تیز عمودی خود باعث بلند تر دیده شدن نیم تنه بالایی فرد میشود. از آن جایی که کت های یقه پیک بسیار رسمی هستند برای کت دو ردیف دکمه مناسب هستند  لذا به‌ندرت در کت‌های تک ردیف دکمه استفاده می شوند.

یقه-کت-مردانه.jpg

یقه شال:

 این یقه زیبا و خوش فرم رسمی  از آنجایی که ساده تر و رسمی تر است برخلاف یقه‌های ناچ و پیک یقه شال که در گویش فارسی یقه آرشال تلفظ میکنیم دارای هیچ بریدگی نیست. این مدل یقه که عموما از جنس ساتن یا مخمل است بر روی کت تاکسیدو و کت های رسمی اپلای می شود.این مدل یقه کت از آنجایی بسیار ساده است از رسمیت بسیاری برخوردار است لذا مناسب مراسم های بسیاررسمی مانند عروسی و جشن های  خیلی خاص جلسات رسمی مقامات بلندپایه است

این کت مناسب همه افراد با هر استایلی است اما برای افرادی که صورت و بدن گردی دارند به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌کنیم.

جدیدترین قوانین مهم خوشتیپی برای آقایان
جدیدترین قوانین مهم خوشتیپی برای آقایان

امروزه آقایان به دنبال قوانین جدید در مد و استایل مردانه هستند و برای آن ها بسیار مهم است در زندگی خود با توجه به مد استایلی داشته باشند که از آن ها به عنوان فرد خوشتیپی یاد شود. خوشتیپ بودن گاهی وابسته به آن چیزی است که مد می شود. آقایان معتقدند با استفاده از قوانین روز مد و فشن می توانند استایل خوشتیپ تری داشته باشند و این باعث می شود با اعتماد به نفس در مهمانی ها و محل کار و یا زندگی روزمره دیده شوند.

به یاد داشته باشید مد روز آقایان یک قانون مهم و کلی دارد، اینکه در هر سنی باید لباس و تیپ مناسب سن خود را داشته باشند و این باعث می شود که جذاب تر و خوشتیپ تر دیده شوند. در هر سنی قوانین مد برای شما فرق می کند زیرا باید سبک استایل خود را جوری انتخاب کنید که نشان دهنده رشد ذهن شما باشد.

قانون اول

ست-کفش-وکمربند.png

قانون اول  ست کردن رنگ کمربند و کفش است. آقایان باید بدانند در قوانین مد ست کردن رنگ کمربند با کفش یکی از قوانین مهم و کاربردی است. این قانون یک قانون بسیار ساده است اما نکته قابل توجه این است که در انتخاب رنگ کمربند و کفش از رنگ های تیره استفاده کنید. رنگ قهوه ای و مشکی برای انتخاب مناسب هستند.

اما اگر از کفش های اسپرت و کتانی استفاده می کنید این قانون کاربرد ندارد. زیرا معمولا این کفش ها با شلوار جین پوشیده می شوند در این مورد باید از کمربند های اسپرت که مناسب شلوار جین هستند استفاده کنید. برای مثال در این موارد بهتر است از کمربندهای پارچه ای یا کمربندهای اسپرت استفاده کنید.


قانون دوم

در جدیدترین قوانین خوشتیبی آقایان باید در انتخاب رنگ کراوات و پیراهن خود دقت کنند آن ها باید از رنگ های مکمل استفاده کنند و این کار باعث جذابیت بیشتر در ظاهر آن ها می شود. رنگ های متضاد و مخالف دور از قوانین امروزی مد است.


https://bit.ly/36lc8Cn

قانون سوم

قانون سوم در قوانین امروزی مد در مورد خوشتیپی استایل آقایان این است که جوراب های بلند انتخاب کنید که رنگ آن نیز با رنگ شلوار شما هماهنگ باشد منظور از هماهنگ بودن مکمل بودن رنگ جوراب شما با رنگ شلوار است. رعایت این قانون باعث می شود تا شما استایل خوشتیپ تر و مرتب تری داشته باشید.


قانون چهارم

 در جدیدترین قوانین مهم در خوشتیپی آقایان شلوارهای پارچه ای باریک خط اتودار،امروزه در دنیای مد دیگر جایی ندارند و به زبان عامیانه تر از مد افتاده است. این شلوارها در قوانین جدید جای خود را به شلوارهای جین و کتان و شلوارهای پارچه ای ساده داده اند. زیرا این شلوارها به استایل امروزی شما جذابیت می بخشند.

قانون پنجم

در قوانین امروزی مد برای آقایان به داشتن و استفاده از اکسسوری ها بسیار توجه شده است.

ساعت

انداختن یه ساعت متناسب با استایل یک آقا در دنیای مد بسیار حائز اهمیت است. ساعت یک اکسسوری مهم در استایل آقایان خوشتیپ به حساب می آید. در قانون مهم خوشتیپی آقایان توصیه می شود که آقایان رنگ بند ساعت خود را با کمربند و کفش خود ست کنند که جذابیت آن ها دو برابر می شود. مثلا می توانند ساعت قهوه ای خود را با رنگ چرم قهوه ای کفش و کمربند خود هماهنگ کنید.

https://sites.google.com/view/shikpoushan/home

قانون ششم 

 استفاده از عینک آفتابی در قوانین خوشتیپی برای آقایان نیز توصیه شده است. استفاده از عینک آفتابی برای آقایان فقط برای دفع نور آفتاب نیست بلکه زدن عینک آفتابی متناسب با استایل به جذابیت و خوشتیپی آقایان می افزاید. دقت کنید از عینکی استفاده کنید که به سبک صورت شما بیاید.

قانون هفتم 

در قوانین جدید و در این اصل ارتباطات همه آقایان یک گوشی همراه دارند. در قوانین جدید خوشتیپی آقایان توصیه می شود برای گوشی همراه خود یک قاب کلاسیک و ساده بی اندازند و می توانند قاب گوشی خود را با کفش چرم خود ست کنند و این خود باعث می شود شما یک آقای خوشتیپ با سلیقه به نظر برسید.

قانون هشتم 

 آستین های پیراهن خود را درست تا بزنید در این قانون امروزی آقایان برای خوشتیپ به نظر رسیدن برای تا زدن آستین پیراهن خود توجه کنند که با بی حوصلگی و با پیچش آستین خود را تا نزنید. برای اینکه ظاهری خوشتیپ داشته باشید ابتدا آستین خود را  یک تای بزرگ تا آرنج بزنید و سپس یک تای دیگر برروی آن بزنید.

قانون نهم 

در این قانون جدید برای آقایانی که میخواهند خوشتیپ باشند گذاشتن کیف پول در جیب پشت را ممنوع کردند. این یکی از عاداتی است که اکثر آقایان دچار آن هستند. این کار باعث می شود جیب شما فرم خودش را از دست بدهد و در استایل شما جلوه قشنگی نداشته باشد.

قانون دهم 

 در قوانین جدید خوشتیپی برای آقایان توصیه می شود که حتما کفش های خود را همیشه واکس زده بپوشند زیرا علاوه بر اینکه عمر کفش را بیشتر می کند و باعث می شود کفش سالم تر بماند همیشه یک آقای خوشتیپ و با سلیقه را می شود از واکس کفش هایش شناخت.


مهم ترین نکات در خرید شلوار مردانه چیست؟

همواره شلوار اهمیت ویژه‌ای در میان پوشاک آقایان داشته است.چرا که شلوارها در عین ظاهر یک سان از تفاوت های بسیاری برخوردارند. به عنوان مثال در خرید شلوار پارچه ای، شلوار رسمی، شلوار کتان و شلوار جین به نکات متفاوت و بسیاری باید دقت کرد. در هنگام خرید شلوار مردانه توجه به قد شلوار بسیار حائز اهمیت است. از طرفی بسیار مهم است از خرید شلوار‌های خیلی تنگ یا خیلی گشاد پرهیز کنید و شلواری بخرید که در آن احساس راحتی می‌کنید.

شلوار نقش مهمی در تیپ و استایل مردان دارد. انتخاب یک شلوار مردانه مناسب می‌تواند خوش تیپی شما را تضمین کند. ما اینجاییم تا شما را با نکات مهمی که در هنگام خرید شلوار مردانه باید به آن‌ها توجه کنید آشنا کنیم.


شلوار-مردانه.jpg


قد شلوار

شلوار یکی از پایه های استایل شماست. شما باید پیراهن یا تی شرت و یا هر لباسی که قصد دارید بپوشید را ابتدا با شلوار خود ست کنید. شلوار مردانه تاثیربسیاری روی استایل شما دارد. شما با انتخاب شلوار می‌توانید کاری کنید که بلند یا کوتاه به نظر برسید و یا کاری کنید که شکمتان کوچکتر دیده شود. موضوع مهم و کلیدی در خرید شلوار مردانه، انتخاب درست قد شلوار است.

 بر اساس سلیقه افراد و مدل، قد شلوار به ۴ حالت زیر است. 

شلوار کاملا روی کفش قرار می گیرد و کمی حالت چین به خود می گیرد.

شلوار کاملا روی کفش قرار می گیرد و ساق کفش را می پوشاند و کمی چروک می خورد.

شلوار کاملا ساق کفش را می پوشاند ولی هیچ چروکی ایجاد نمی شود.

شلوار کمی از ساق کفش را می پوشاند و کاملا بدون چروک می ایستد.

 

خرید شلوار مردانه پارچه ای و رسمی

زمان خریدو  پرو شلوار مردانه پارچه ای یا رسمی دقت کنید که کمر شلوار باید بالای استخوان لگن قرار بگیرد. در انتخاب این شلوارها میبایست دقت بیشتری به خرج دهید. زیرا انتخاب این شلوارها حساس تر و سخت تر است. در هنگام خرید شلوارهای مردانه پارچه ای لازم است به سایز توجه بیشتری بکنید.هم چنین از انتخاب شلوارهای گشاد اجتناب کنید. اگر هنگام پرو روی شلوار کیس و پف ایجاد می شود شلوار برای شما گشاد است. البته هنگام خرید شلوارهای پارچه ای از خرید شلوارهای خیلی تنگ هم باید دوری کنید.

اندازه قد شلوار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بعضی ازآقایان دوست دارند که شلوار کاملا ساق کفش را بپوشاند و حتی کمی هم شل و پف دار روی شلوار قرار بگیرد ولی بعضی دیگر دوست دارند که شلوار کاملا صاف و بدون هیچ پفی روی کفش قرار بگیرد. در اغلب موارد انتخابی بین این دو بهترین گزینه است.


خرید-شلوار-رسمی-مردانه.jpg


خرید شلوار مردانه کتانی و کبریتی

زمانی که مشغول خرید شلوار‌های کتانی هستید کمر شلوار را به فاصله ۲.۵ تا ۵ سانتی متر از خط کمر قرار دهید. هنگامی که می‌خواهید این شلوار‌ را به صورت روزمره بپوشید بهتر است برای راحت‌تر بودن مثل شلوار‌های پارچه‌ای کمر آن‌ها را پایین ناف در نظر بگیرید و سپس این شلوار‌ را امتحان کنید. ناگفته نماند که شلوار‌های کتانی کمی فیت‌تر و تنگ‌تر از شلوار‌های پارچه‌ای انتخاب می‌شوند.

اگر قصد خرید شلوار مردانه پشمی یا کبریتی را دارید، می‌توانید آن‌ها رادقیقا سایز خود انتخاب کنید البته اگر در هنگام پرو، قسمت جیب‌های شلوار صاف نمی‌ماند و مخصوصا در نشستن جیب‌ها بیرون میزند شلوار شما تنگ است.

بیشتر آقایان دوست دارند که پاچه شلوار کبریتی کمی روی کفش را بگیرد. شلوارهای کبریتی اگر زیاد بلند باشند و روی کفش را بگیرند و چین بخورند ظاهر نامرتبی ایجاد میکنند. برای قد شلوارهای کتانی نیز بهتراست ساق کفش را بپوشاند و کمی چروک بیفتد.


خرید-شلوار-کتان-مردانه.jpg


خرید شلوارهای جین مردانه

خرید شلوار جین مردانه که معمولا به عنوان شلوار‌های روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، با دو مورد قبلی کاملا فرق دارد. در هنگام خرید شلوار مردانه جین، کمر شلوار باید بین ۳ تا ۵ سانتی‌متر زیر ناف قرار بگیرد

خوب است شلوارهای جین به نحوی انتخاب شوند که کاملا صاف و بدون چین روی بدن باشند، در واقع کاملا اندازه و سایزشما باشد. برای این کار باید مطمئن شوید در قسمت ران‌ها برای شما تنگ نباشد و زیر زانوها چین نیفتد. اگر ران‌های بزرگی دارید بهتر است از شلوارهای جین راسته استفاده کنید. این شلوارها باعث یکدست دیده شدن پاهای شما می‌شود و به این ترتیب فوکوس از روی ران‌های شما برداشته می‌شود.

در هنگام خرید شلوار مردانه جین کشی دقت کنید که اندازه کمر آن‌ها را یک سایز یا بیشتر از اندازه استاندارد خود کوچک‌تر بگیرید. برای قد شلوار جین لازم است شلوار کاملا ساق کفش را بپوشاند و کاملا روی کفش قرار بگیرد. برخی هنگام خرید شلوار جین پاچه شلوار را بلند انتخاب می کنند و اضافه آن را تا می زنند.


خرید-جین-مردانه.jpg

در هنگام خرید شلوار مردانه به قد شلوار به خوبی دقت کنید و آن را متناسب با نوع شلوار انتخاب کنید. انتخاب اندازه کمر شلوار متناسب با جنس و مدل آن تعیین می‌شود. هرگز شلوارهایی که برایتان خیلی تنگ یا خیلی گشاد هستند نخرید.

این اکسسوری ها نقش مهمی در جذابیت استایل شما دارند!!!
این اکسسوری ها نقش مهمی در جذابیت استایل شما دارند!!!

اگر در یک میهمانی دو نفر را با استایل‌های مشابه یا یکسان ببینید، کسی خوش تیپ تر است که نسبت به اکسسوری های به کار رفته در لباس‌هایش دقت بیشتری به خرج داده باشد و به نکات ظریف توجه زیادی نشان داده باشد. در این مقاله به شما خواهیم گفت با اضافه کردن کدام جزئیات و اکسسوری‌ها، می‌توانید مردی خوشتیپ و جذابتر از همیشه باشید

کراوات؛ یار همیشگی استایل شما

اینکه چه شده که کراوات به یکی از مهم‌ترین اکسسوری های یک استایل شیک تبدیل شده، ما هم نمیدانیم آنچه واضح است این است که استایل رسمی مردانه بدون کراوات چیزی کامل نیست.

از طرفی گیره کراوات بیشتر از آنکه نقش نگهدارنده و متصل کننده کراوات به پیراهن  را داشته باشد، به یکی از اکسسوری‌های مهم در نشان دادن سلیقه شخصی آقایان مبدل گشته است.

این نکته را بدانید که استفاده از کراوات محدود به مراسم های رسمی است؛ لذا اگر در یک شرکت استارتاپی کار می‌کنید که همه کارمندان استایل روزمره یا Casual دارند، نیازی به استفاده از کراوات نیست؛ مگر اینکه اهل ساز مخالف زدن باشید.

https://bit.ly/2OfKErE

کراوات-مردانه-لاگر.jpg

کمربند و ساسپندر مردانه

اهمیت انواع کمربند و ساسپندر مردانه را هیچ گاه دست کم نگیرید. یک کمربند مردانه شیک با یک سگک مینیمال نقش مهمی استایل شما ایفا می‌کند و یک ساسپندر متناسب با اجزای دیگر تیپتان جزئیات لازم برای شیک بودن را فراهم می‎‌کند.

استفاده از ساسپندر به آقایانی توصیه می‌شود که بالا تنه بلندی دارند. ساسپندر می‌تواند بالاتنه را به چندین بخش تقسیم کند و با این خطای دید آن را متناسب نشان دهد.

بهتر است بین رنگ کمربند و کفشتان تناسب برقرار باشد؛ اما این قانون الزامی نیست.

همواره از یک کمربند ساده استفاده کنید. کمربندهای ساده استایل شما را جذاب تر خواهند کرد و فراموش نکنید که این مساله در استایل رسمی صادق است.

کمربند-مردانه-لاگر.jpg

انگشتر مردانه، راهی برای جذابیت بیشتر

بسیاری از آقایان، به استفاده از انگشتر اهمیت نمیدهند. انگشتر یکی از جزئیات و اکسسوری‌های مهمی است که می‌تواند نشان دهنده قدرت و سلیقه شما باشد؛ بنابراین اگر فکر می‌کنید تنها انگشتری که می‌توانید به دست کنید، حلقه ازدواجتان است، بهتر است این موضوع را فراموش کنید.

انگشترهای پهن با برش‌های زاویه‌دار جلوه مردانه‌تری نسبت به انگشترهای ظریف دارند.

اگر انگشتانتان پهن و کوتاه هستند از انگشترهایی با ضخامت کمتر و نگین‌های کوچکتر استفاده کنید.

با انگشتان بلند مجاز به استفاده از بیشتر انواع انگشترها هستید.

اگر دوست دارید انگشترتان نگین سنگ داشته باشد، سعی کنید بین رنگ نگین و سایر جزئیات به کار رفته در استایلتان تناسب ایجاد کنید

انگستر-مردانه-لاگر.jpg


عینک، فاکتوری مهم در تیپ مردانه

استفاده از عینک می‌تواند یک استایل مردانه معمولی را به استایلی جذاب تبدیل کند. اگر ملزم به استفاده از عینک هستید به شدت به فرم و رنگ فریم توجه کنید. یک اشتباه به ظاهر ساده درباره این دو نکته، می‌تواند صورت و تناژ پوست شما را تحت تاثیر قرار دهد، رنگتان را تیره کند یا فرم صورتتان را نامناسب نشان دهد.

اگر از عینک طبی استفاده نمی‌کنیدبهتر است استفاده از عینک آفتابی را فراموش نکنید.

به خاطر داشته باشید اگر رنگ فریم عینک طبی را یکی از رنگ‌های خنثی مثل سرمه‌ای، توسی یا مشکی انتخاب کنید، می‌توانید آن را با بیشتر لباس‌هایتان ست کنید؛ اما ممکن است رنگ‌های شاد به شما بیشتر بیایند و رنگی مثل مشکی پوستتان را تیره نشان دهد. بنابراین بهتر است حد وسط را در نظر بگیرید.

عینک-مردانه-لاگر2.jpg

کیف دستی و کیف پول

خیلی‌ها معتقدند موقع انتخاب کیف دستی و کیف پول باید به هدف آن‌ها که نگه داشتن وسایل و پول است دقت داشت؛ نه بعد زیبایی‌شان؛ اما واقعیت این است که می‌توان این دو مورد را با هم ترکیب کرد و از نتیجه به دست آمده، لذت برد.

از کیف دستی رسمی که تحت عنوان کیف سامسونایت شناخته می‌شود؛ فقط در مجالس رسمی استفاده کنید. از کیف پستچی در موارد نیمه رسمی و روزمره و از کوله پشتی تنها در شرایط روزمره کمک بگیرید.

کیف پول مخصوص شرایط رسمی به کیف پول کتی معروف است. این کیف اغلب بلند و باریک است.

کیف پول روزمره می‌تواند پهن‌تر و کوتاهتر باشد؛ اما نباید داخل جیب‌های شلوار قرار بگیرد و ضخامتش استایل شما را به هم بریزد.

رنگ‌های پیشنهادی برای انتخاب کیف پول اغلب در مجموعه مشکی، قهوه‌ای سوخته و شتری قرار می‌گیرد.

بهتر است بین رنگ کیف پول و کیف دستی‌تان هماهنگی برقرار کنید.

کیف-دستی-مردانه-لاگر.jpg

زمان روی مچ دست شما

هفتمین و آخرین مورد ضروری که در فهرست جزئیات ظریف استایل مردانه قرار می‌گیرد، ساعت مچی است. اهمیت ساعت مچی در این حد است که به دست نکردن آن بهتر از به دست کردن یک مدل نامناسب است.

سعی کنید بین رنگ بند ساعت مچی اسپرت، لباس‌ها و تناژ پوست خود تناسب برقرار کنید.

معمولا استفاده از صفحه‌های گرد نسبت به صفحه‌های مربع شکل زیبایی بیشتری دارد و به روزتر به نظر می‌رسد.

ساعت-مردانه-لاگر.jpg

با این لباس ها استایلی خاص و نوین ایجاد کنید

بسیاری از آقایان از پوشیدن پیراهن مردانه رنگی و شلوغ و طرح‌دار فراری هستند و تمایل دارند که از رنگ های خنثی و ساده استفاده کنند . من فکر میکنم اگر شما به عنوان یک آقا بخواهید یک لباس یا پیراهن طرح‌دار بپوشید انتخاب شمایک طرح چهارخانه یا راه راه انتخاب شما خواهد بود . اما انتخاب های شما تا چه زمانی محدود به پیراهن مردانه ساده خواهد شد ؟

پیراهن-طرحدار-مردانه.jpg

به نظر شما ممکن نیست با تغییر در استایل خود بتوانید جذاب تر باشید ؟

بدیهی است که پارچه های طرح دار ، رنگی و شلوغ فقط برای خانمها تولید نمیشود.! و شما هم میتوانید یک سبک جدید با این لباس ها برای خود ایجاد کنید . پیشنها ما این است که با لباس ها و پیراهن طرحدار در استایل خود تغییری ماندگار ایجاد کنید.

ابتدا پیراهن های ساده خود را از کمدتان خارج کنید سپس از پیراهن مردانه هایی با طرح های خال دار و راه راه با شکل های ریز و محو ساده استفاده کنید . اما لازم است بدانید شما در ابتدای راه هستید نباید در پوشیدن این لباس ها عجله کنید و چند نکته را در نظر بگیرید . اولین نکته این که درست نیست چند لباس طرح دار را با یکدیگر بپوشید . اگر پیراهن مردانه شما طرح دار است باید شلوار شما از طرح مینیمالی یا بدون طرح باشد . 

چگونه رنگ ها را ست کنیم؟

نباید در پیراهن مردانه هایتان از رنگ جیغ استفاده کنید .هارمونی پلت رنگ را در استایل خود رعایت کنید و از رنگ های خنثی استفاده کنید تا ظاهر شما زننده نباشد . پیشنهاد بعدی ما به شما این این است که هر 2 رنگ پارچه طرح دار شما به یکدگیر نزدیک باشند و از طیف های مختلف یک رنگ باشند.  یا اگر پیراهن شما از طرح های خالدار بهره میبرد  بهتر است دیگر لباس های شما از طرح های راه راه باشد یا طرحی که تکرار نقوش آن کم باشد و طرح آن ساده و موازی باشد . این کار به لباس شما بعد میدهد و اصطلاحا شما را چند بعدی نشان میدهد . 

پیراهن-مردانه-طرحدار.jpg

نحوه ست کردن طرح ها

حالا میخواهیم پا را کمی فرا تر گذاشته و از طرح های جذاب تر و رنگی تر بهره ببریم . لباس هایی که طرح دار هستند و عوما از طرح هایی مانند سازهای موسیقی ، گل هلی طبیعی ، حیوانات مانند جغد ، گربه و خرگوش و یا گیاهانی مانند کاکتوس های مکزیکی دارند . ویژگی مثبت این طرح های چاپی و سه بعدی انتقال مفهوم است  هنگامی که از شما میخواهیم برای تغییر در استایل خود از طرح های گل‌دار استفاده کنید منظورمان این نیست که از پیراهن های سایز بزرگ در رنگ های جیغ مانند نارنجی و قرمز و زرد استفاده کنید . شاید جالب باشد که بدانید طرح های گل‎دار  در رنگ های خنثی جذاب تر و دل نشین ترند . طرح های گل دار ازآن دسته طرح هایی هستند که اگر با شلوار جین و کتان های کرمی و خاکی پوشیده شوند جذاب تر میشوند. ممکن است بخواهید پا را فرا تر نهاده و به صورت جدی تر از لباس های طرح دار در استایل شخصی خود استفاده کنید تا جایی که لباس های طرح دار در کنار هم بچینید و با انتخاب پالت های رنگی جدید جسارت خود را به نمایش بگذارید و خود را از محدودیت رها کنید .  خوب است که در ابتدا با طرح های کلاسیک شروع کنید . حتما به خوبی میدانید که طرح های خال دار و راه راه در کنار یک دیگر چقدر زیبا و جذاب به نظر میرسند  .

استایل طرحدار بر اساس فرم اندام

بسیار مهم است که اندازه طرح ها بر اساس ایرادات فرم بدنی انتخاب شوند  مثلا اگر در قسمت شکم چربی دارید خوب است که پیراهنی با طرح راه راه عمودی بپوشید تا شکم شما را در خطای دیدی که ایجاد میکند پنهان کند .. نیازی به گفتن نیست که اگر همه لباس ها از طرح های بزرگ و حجیم باشند باعث غیر متعارف و غیرعادی جلوه دادن شما خواهد شد . البته این مساله شامل اشکال هندسی نخواهد بود . طرح های هندسی به نقش های بزرگ انحنا و بعد می بخشند و آن را چند بعدی جلوه میدهند و هم چنین یک انتخاب متفاوت است .

 تفاوت نقوش چاپ شده و طرح پارچه لباس چیست ؟

 طرح های پارچه از ترکیب نخ های رنگی در کارخانه نساجی ایجاد می شود. این را بدانید که همه نقوش چاپی زیر مجموعه طرح ها هستند اما طرح ها چاپ محسوب نمیشوند . طرح یک ایده تکرار شده بر روی بافت پارچه لباس است که میتواند در ابعادی متفاوت روی آن چاپ شود .

2نکته برای انتخاب کفش متناسب با هر فصل
2نکته برای انتخاب کفش متناسب با هر فصل

تنوع کفش مردانه به اندازه کفش های زنانه نیست اما متعدد است و زیاد. لذا در فصل  با استایل های مختلف از کفش مردانه مختلف استفاده می کنیم اما بر چه اساسی میگوییم این کفش مردانه برای فلان فصل کاربردی است؟

 از کجا میتوان دانست که کدام کفش مردانه را باید در کدام فصل بپوشیم؟ 

آیا تا بحال شده که کفشی بخرید ولی بعد از گذشت چند روز متوجه شوید فصل و زمان مناسب برای استفاده آن در حال تمام شدن است یا دیگر زمان پوشیدن این کفش نیست؟ مثلا در ماه شهریور یک صندل میخرید و متوجه میشوید فقط دوهفته میتوانید بپوشید. واضح است این اتفاق و پذیرش هزینه ی اشتباهی که کردیم ، ما را ناراحت میکند.  تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید تا به همراهی یک دیگر بدانیم که هر کفش مردانه مناسب کدام فصل است؟

اولین نکته

کفش ها بر اساس اینکه برای پوشیدن در کدام فصل مناسب و کاربردی هستند به دو گروه تقسیم بندی می شوند

گروه اول شامل کفش مردانه ای میشود که همیشه و در هر فصل قابل پوشیدن هستند مانند کتانی.

دسته ی دوم شامل کفش مردانه ای که مناسب فصل خاصی هستند مانند صندل.

انواع مدل کفش مردانه مناسب همه فصل ها

برای پوشیدن این کفش ها اصلا مهم نیست در کدام فصل از سال باشید.به عبارت دیگر کفش هایی وجود دارند که میشود همیشه آنها را پوشید این کفش ها شامل :

کفش رسمی مردانه

کفش های رسمی انواع مختلفی دارند مانند کفش آکسفورد. دربی چلسی بروژ و لوفر. توجه داشته باشیذ نیم بوت های رسمی هم جزء کفش های رسمی هستند که همیشه قابل پوشیدن نیستند. پس شما میتوانید در تمامی استایل های رسمی در هر فصل از سال یک کفش رسمی بپوشید.

کفش اسپورت مردانه

این مدل کفش ها بخوبی با شلوارهای اسپرت مانند جین و کتان ست می شوندکفش اسپورت هم انواع مختلفی دارد ولی مدل هایی که مچ پا را پوشش نمی دهند را میتوان همیشه پوشید. پس برای استایل غیر رسمی و دوستانه هر موقع از سال از می توانید از کفش اسپورت استفاده کنید.

انواع مدل کفش مردانه مناسب فصول خاص

کفش هایی که نباید همیشه آنها را بپوشید بلکه باید در زمان مناسب خودش پشویده شوند. این کفش ها شامل:

کفش لوفر(کالج)

این مدل کفش نوعی کفش رسمی است اما انتخابی عالی برای موقعیت غیر رسمی و دوستانه است . کسانیکه دوست دارند در جمع دوستانه یا استایل (کژوال) سبک لباس پوشیدن کلاسیک داشته باشند حتما کفش لوفر را نباید فراموش کنند . کفش لوفر مناسب فصل بهار و تابستان است.

صندل

با توجه به اینکه ساختار صندل قسمت های زیادی ازپا را نمیپوشاند. لزوما برای استفاده در بهار و تابستان مناسب است.

نیم بوت

نیم بوت های رسمی و اسپورت با توجه به اینکه تا بالای مچ پا را پوشش می دهند و پا را گرم نگه می دارند . فقط مناسب فصل پاییز و زمستان هستند.

انتخاب کفش بر اساس زیره 

کفش با زیره ی چرم        

زیره ی چرم اکثرا در کفش های رسمی و بسیار با کیفیت استفاده میشود و پاها را خنک نگه می دارد . پس مناسب فصل تابستان است. کفشی که زیره چرم دارد را نباید در هوای سرد یا زمانی که زمین خیس است بپوشیم.

کفش با زیره لاستیک

این زیره به دلیل وزن بالا و قدرت اصطکاک زیاد اکثرا در نیم بوت ها استفاده میشود. پس مناسب پاییز و زمستان است.

انتخاب کفش بر اساس رویه کفش

چرم طبیعی

بهترین جنس عالی  که میتوان برای رویه کفش انتخاب کرد چرم است  که میتوان همیشه استفاده کرد.

چرم مصنوعی

مواد مصنوعی که کیفیت پایینی دارد و استفاده از آن توصیه نمیشود ولی میتوان همیشه استفاده کرد.

فوم وپارچه

این مواد اکثرا در کفش های اسپورت استفاده میشود و می توان در همه فصل ها استفاده کرد.

چرم جیر

کفشی که رویه جیر دارد را نباید در هوای بارانی و زمین خیس استفاده کرد. چون زمانی که جیر خیس شود بوی بدی می دهد.

برترین برند های کت و شلوار در ایران
برترین برند های کت و شلوار در ایران

سال هاست که دیگر مردان ایرانی برای خرید کت و شلوار از برندهای خارجی استفاده نمیکنند؛ چرا که کیفیت محصولات شرکت ها و برندهای تولید کننده کت و شلوار در ایران با بسیاری از نمونه های خارجی با قیمت بسیار بالا برابری میکند ، چه بسا که از کیفیت بالا تری نیز برخوردار باشند.

این روزها گراد ، ماکسیم، هاکوپیان، ال سی من و راد جای برندهای خارجی را مانند پیرکاردین ، دانیل هشتر و موسیمو دوتی را گرفته اند. این برند ها علاوه بر کیفیت مطلوب میان مردم و آقایان نیز از محبوبیت ویژه ای برای برابری با برندهای مطرح برخوردار هستند.

برندهای ایرانی تمامی محصولات خود را طبق استانداردهای وزارت صنعت و معدن و تجارت تولید میکنند و بر اساس قوانین صنف پوشاک در فروشگاه های مجاز و معتبر عرضه می کنند.

همه ما به درستی از اهمیت حمایت از تولید ملی آگاهیم . زیرا که با تغییرات و نوسان های شدید بازار ارز تهیه کت و شلوار خارجی برای بسیاری از آقایان ممکن نیست. لذا همگی باید در جهت حمایت از تولید ملی و رشد وپیشرفت اقتصاد کشورمان از برندهای داخلی خرید کنیم.

همانطور که میدانید پوشاک سهم بسیار بزرگی در چرخه اقتصاد کشوردارد. دردسته لباس های مردانه نیز کت و شلوار های مردانه سهم عظیمی را به خود اختصاص داده اند . در ادامه به بررسی برترین برند های تولید کننده کت و شلوار تولید داخل می پردازیم.


برند پوشاک مردانه گراد

شاید با شنیدن نام گراد تصور کنید که نام یک برند فرانسوی یا انگلیسی را می شنوید اما اینطور نیست. برند پوشاک مردانه گراد در سال 1370 خورشیدی توسط محمد اصفهانیان تاسیس شد. این برند پس از مدت کوتاهی به رقیب شماره یک برند هاکوپیان یعنی قدیمی ترین برند تولیدکننده کت و شلوار تبدیل گشته است. برند گراد در 20 سال گذشته در صدر پر فروش ترین محصولات و متعلقات کت و شلوار قرار داشته است.

نام برند گراد برگرفته از نام پوشاک ایران باستان است. این برند از مدرن ترین و به روز ترین فناوری ها و تجهیزات در خط طراحی و تولید و پخش برخوردار است.

این برند خود را مامور میداند که در راستای آراستگی تک تک افراد جامعه بکوشد. گراد مهم ترین وظیفه خود را ارائه با کیفیت ترین و شیک ترین لباس های مردانه تولید داخل مطابق استانداردهای ملی و همگام با استانداردهای جهانی میداند.

گراد در دو دهه گذشته ده ها و صد ها افتخار داخلی و خارجی کسب نموده است . برند پوشاک مردانه گراد در لیست تولیدی خود محصولاتی کاملا مدرن و جذاب را تولید کرده و به بازار عرضه میکند.

کت و شلوار، کت، شلوار، پیراهن، تی شرت و لباس های شخصی از تولیدات پارچه ای این برند معتبر ایرانی هستند.

هم چنین این برند محصولات چرمی با کیفیتی نیز تولید و روانه بازار کرده است مانند کیف، کیف پول و کفش چرمی

هم چنین اکسسوری های این برند مانند کراوات، پوشت، پاپیون  و دکمه سر آستین نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که هم راستای استانداردهای جهانی است.

این شرکت تولید کت و شلوار سازمانی بسیاری از سازمان ها وشرکت های معتبر را بر عهده داشته است. در ادامه لیستی از این شرکت ها را معرفی می کنیم:

آستان قدس رضوی

مپنا

تاید واتر

ایران ایر تور

پترو پارس

آچیلان در

زاگرس خودرو

ایران خودرو

سایپا

دارو سازی رازک

اتاق بازرگانی تهران

گمرک جمهوری اسلامی ایران

صدا وسیما

بانک مرکزی

بانک پارسیان

بانک رفاه

فدراسیون فوتبال و شرکت های بسیار دیگر


کت و شلوار هاکوپیان

برندی خوش نام برای آقایان خوش پوش. این برند از سال 1349 توسط سومبات هاکوپیان با سرمایه ای اندک بنیان نهاده شده. این برند به علت سابقه طولانی مدت در امر تولید پوشاک مردانه در تمام استان های کشور و برخی دیگر از کشورهای جهان شعبه فعالی دارد. این برند تاکنون 30 جایزه بین المللی و ملی را از آن خود کرده است. این برند تولید کننده کت و شلوار تیم ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی بوده است. هم چنین طراحی کت و شلوار تیم ارکستر سمفونیک ایران در رویدادهای فرهنگی هنری شهرهای روسیه بر عهده این برند بوده است.


کت و شلوار ماکسیم

دیگر برند مطرح در تولید کت وشلوار برند ماکسیم می باشد که در 35 سال پیش توسط دکتر احمد عبدلی و محمد اعتماد بنیان نهاده شد . اهداف اولیه این برند تولید پیراهن و شلوار بود تا اینکه کت و شلوار نیز در خط تولید این برند قرار گرفته و با استقبال شدید آقایان شیک پوش ایرانی موجه شد. این برند اولین برندی بود که فروشگاه زنجیره ای برای ارائه محصولات خود راه اندازی کرد. برند ماکسیم بیش از 20 فروشگاه در استان های مختلف کشور و چندین فروشگاه اختصاصی برای بانوان نیز افتتاح کرده است. این برند در راستای وظایف اجتماعی خود به حمایت از کم بینایان و نابینایان پرداخته است. برند ماکسیم رییس هییت مدیره خیریه عصای سفید نیز می باشد.

قانون طلایی انتخاب و ست رنگ لباس مردانه
قانون طلایی انتخاب و ست رنگ لباس مردانه

شما به عنوان یک آقا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که ترکیب رنگ ها چقدر در استایل شما و خوشتیپی و بدتیپ بودن شما تاثیرگذار است ؟

تا به حال شما به این فکر کرده اید که هنگام خرید یک لباس به چه اندازه به ترکیب رنگ ها توجه می کنید ؟

ترکیب رنگ ها در استایل شما آنقدر مهم است که گاهی انتخاب نادرست رنگ ها باعث می شود شما را از یک آقای خوش تیپ به یک آدم بد تیپ تبدیل می کند.

شما آقایان باید بدانید انتخاب درست رنگ ها باعث می شود ظاهر شما همیشه شکیل تر باشد. همیشه باید بدانید آقایان با داشتن ترکیب رنگ های متناسب استایلی خواهند داشت که تعادل بیشتری دارد. ترکیب رنگ باعث تعادل در لباس ها می شود و علاوه بر این ها باعث می شود که پوشش شما بدون نقص و کامل به نظر برسد.

ترکیب رنگ های مناسب باعث می شود شما استایل همیشه خاصی داشته باشید و همچنین تحولی بزرگ در استایل خود همیشه به وجود بیاورید.

شاید برای شما آقایان سوال پیش بیاید که چگونه رنگ ها را درست انتخاب کنیم ؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم شما با خواندن این مقاله خواهید فهمید که چگونه رنگ ها را باهم درست ترکیب کنید .

ست-رنگ-پاییزی.jpg

اصول ترکیب رنگ لباس ها :

اصول ترکیب رنگ های لباس ها برای بیشتر آقایان در اکثر مواقع بسیار سخت است. اگر می خواهید شما نیز مانند فروشنده ها راحت رنگ لباس ها را ترکیب کنید می توانید از راهنمای رنگ های که به صورت دایره ای است استفاده کنید زیرا آن یک روش کاربردی برای ترکیب رنگ ها به حساب می شود.

شما می‌توانید با استفاده از این دایره رنگی، رنگ‌های مکمل، متضاد و همچنین مشابه را بشناسید. در دایره رنگی، رنگ‌های مکمل رو به روی هم قرار می‌گیرند. شما اگر با استفاده از این رنگ های مکمل لباس های خود را انتخاب کنید جذاب تر خواهید بود. به همین دلیل است که برای راحتی تشخیص رو به روی هم قرار دارند. رنگ‌های مشابه در کنار هم ردیف شده‌اند. این رنگ‌ها هم می‌توانند در کنار هم ترکیب رنگی خوبی درست کنند  و شما نیز خوش تیپ تر شوید. رنگ‌های سه‌گانه که با قرار دادن یک مثلث متساوی‌الاضلاع روی دایره رنگ‌ها به دست می‌آید، تقریباً مشابه هم هستند ولی استفاده از آن‌ها در کنار هم می‌تواند کاملاً ریسکی باشد. گذشته از دانستن دایره رنگ‌ها و خاصیت آن، برای ایجاد یک ترکیب رنگی مناسب، باید به سبک‌های لباس پوشیدن و همچنین تجربیات خودتان نیز تکیه کنید.

نحوه-ست-رنگ-لباس.jpg

رنگ های مناسب رنگ سرمه ای :

هنگامی که از رنگ سرمه ای برای لباس هایتان استفاده می کنید بهتر است دیگر لباس هایتان را از رنگ های تیره استفاده نکنید. زیرا در این صورت استایل شما فوق العاده سیاه و خفه به نظر می رسد. به جای استفاده از رنگ سیاه برای دیگر لباس های خود از رنگ های سفید و بژ استفاده کنید.

برای مثال برای جذاب شدن استایل خود می توانید از یک تی شرت سفید و یک کت سرمه ای استفاده کنید که یک استایل کلاسیک برای شما خواهد بود. این استایل یک استایل مناسب برای مراسم و مناسبت های شما به حساب می آید. استفاده از رنگ صورتی می تواند رنگ سرمه ای را بپوشاند و رنگ آبی می تواند خیلی رنگ مشابهی برای سرمه ای باشد. اما رنگ قرمز می تواند مکمل خوبی برای سرمه ای باشد.

رنگ های مناسب برای رنگ های قرمز تند :

رنگ بورگاندی، از آن دسته از رنگ هایی است که شیک بودنش برای همه ی آقایان مشخص است و معمولا آقایان لباس هایی با رنگ بورگاندی (قرمز تند ) را دوست دارند. اما در بعضی از موارد آقایان در ترکیب این رنگ با رنگ های دیگر دچار مشکل می شوند . مخصوصاً آقایانی که  اطلاعاتی در مورد انواع ترکیب رنگ‌ها ندارند نمی دانند چطور به راحتی این رنگ را ترکیب کنند. این نکته را باید بدانید برخلاف رنگ‌هایی همانند سیاه و سفید با پوشیدن بورگاندی، انتخاب‌های محدودی خواهید داشت. فقط چند انتخاب هوشمندانه برای لباس بورگاندی شما وجود دارد. استفاده از رنگ سرمه‌ای می‌تواند ترکیبی، کلاسیک و جاودانه که هیچ‌وقت قدیمی شده است را ایجاد کند. با این حال، رنگ‌های خنثی، همانند سیاه، سفید، خاکستری و همچنین قهوه‌ای در رتبه‌های بعدی می‌توانند خوب عمل کنند.

رنگ های مناسب رنگ سبز :

رنگ سبز جز آن دسته از رنگ هایی است که بسیار انعطاف پذیر است و معمولا با همه رنگ های دیگر سر سازگاری بیشتری دارد. به همین دلیل است که آقایان در کمد لباس هایشان، لباس های بسیار زیادی به این رنگ دارند. اما یک نکته را باید برای رنگ سبز همیشه دقت کنید و آن هم این است که همیشه رنگ های مکمل رنگ سبز را باید در نظر بگیرید. رنگ‌هایی همانند سبز تیره، زیتونی می‌توانند اولین انتخاب‌های هم رنگ شما باشند. یا می‌توانید از رنگ ساده‌ای استفاده کنید که در ترکیب رنگی شما، رنگ سبز بیشتر از دیگر رنگ‌ها به چشم بیاید. به همین دلیل، می‌توانید از رنگ سیاه که هیچ‌وقت ارزش رنگ سبز را کم نمی‌کند استفاده کنید. به همین ترتیب می‌توانید از رنگ‌های سفید، قهوه‌ای، قرمز بورگاندی و سرمه‌ای استفاده کنید.

رنگ مناسب با رنگ بژ :

همان طور که می دانید رنگ بژ جز دسته بندی رنگ های روشن است. شاید به نظر شما چون بژ جز رنگ روشنی است پس هر رنگی را می توانید با آن ست کنید اما باید بگویم که این گونه نیست و بهترین رنگ‌هایی که می‌توانید با بژ آن‌ها را ترکیب کنید، سفید، آبی و قهوه‌ای مایل به قرمز است.

 اما آقایان باید در مورد رنگ بژ همیشه دقت کنند که آنچه که همراه بژ می‌خواهید بپوشید دقت داشته باشید، رنگ‌هایی که پایه رنگی آن‌ها زرد است، پوشیدنشان با رنگ بژ کمی ریسکی است. اگر شما لباسی با پایه رنگی زرد دارید، بهتر است رنگ‌هایی همانند قهوه‌ای، سرمه‌ای و بلوطی استفاده کنید.

رنگ های مناسب رنگ مشکی :

تا از مشکی صحبت می کنیم آقایان همیشه یک نفس راحت می کشند و می گویند آن را که با همه چی می شود ست کرد اما باید بگویم اشتباه است.

درست است رنگ سیاه یک رنگ همه کاره است اما بعضی از رنگ ها هستند که باعث می شوند که استایل شما با مشکی بسیار جذاب تر و بهتر شود. برای مثال رنگ سفید یک رنگ بسیار مناسبی برای ترکیب با مشکی است زیرا آن یک تعادل بسیار موزون بین روشنایی و تیرگی ایجار می کند. رنگ های روشن دیگر مثل صورتی روشن و آبی نیز همین کار را برای مشکی ایجاد می کند.

رازهای طلایی انتخاب یک شلوار کتان جذاب چیست؟
رازهای طلایی انتخاب یک شلوار کتان جذاب چیست؟

شلوار کتان یک نوع شلوار کلاسیک و در رده ی شلوار مردانه نیمه رسمی می باشد که در مکان ها و موقعیت های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد زیرا نه تنها برای استایل های روزمره مناسب است بلکه برای استایل های رسمی نیز جذاب است .این نوع شلوار را به راحتی می توان با لباسهای دیگر ست کرد چرا که از شلوارهای پارچه ای اسپرت تر همچنین از شلوارهای  جین راحتی رسمی تر میباشد.

 تنوع بالای رنگ های شلوار کتان مردانه باعث شده تا این شلوار برای همه ی استایل ها مناسب باشد.شلوار کتان انواع مختلفی همچون دمپا کش، دمپا پاکتی و ساده دارد که اقایان با توجه به سلیقه و استایل خودشان میتوانند آن ها را انتخاب کنند. شلوار کتان با انواع پیراهن، تی شرت،کت و پلیور قابل استفاده است. همچنین در تمام فصول هم می توانید از ان استفاده کنید و در پوشیدن آن هیچ محدودیتی ندارید.

 در انتخاب رنگ شلوارتان خودتان را محدود نکنید. در عین حال حواستان باشد که همیشه سراغ رنگ های کلاسیکی بروید که مد هستند و از مد خارج نخواهند شد. به طور مثال استفاده از رنگ های اساسی همچون خاکی ،مشکی، سفید،سرمه ای و ابی نفتی... کار شما را در ست کردن با رنگ های دیگر راحت تر می کند.

رنگ ابی نفتی را میتوان به راحتی با رنگ های زیادی پوشید. این رنگ هم برای استایل های رسمی و هم اسپرت مناسب است. همچنین بسیار راحت تر از رنگ مشکی میتوان ست متناسب با ان را زد.برای روزهایی که به یک لباس خنک نیاز دارید میتوانید از شلوار کتان سفید همراه با رنگ هایی مثل ابی و جین استایلی جذاب برای خود رقم بزنید.

ترکیب پیراهن مردانه با شلوار کتان خاکی نیز میتواند تیپی خاص و جذاب را برای شما به ارمغان بیاورد.

شاید برای ست کردن آن ها کمی دچار مشکل شوید که ما در این راستا به شما کمک می کنیم.

شلوار-کتان-مردانه.jpg

نحوه انتخاب شلوار کتان 

انتخاب رنگ مهمترین نکته ای است که شما باید به ان دقت کنید .یک شلوار کتان مناسب نباید بیش از حد تنگ یا گشاد باشد همچنین بیش از حد بلند بودن آن ممکن است ظاهری نامناسب و نامرتب به ان بدهد.

 برای ست کردن شلوارتان با تی شرت یا کت یا هر لباس دیگری باید به این نکته توجه کنید که حتما سایز بدن شما و  فیت بدنتان باشد.

همیشه انتخاب شلوارهای مناسب با اندام اهمیت زیادی داشته است. شلوارهای کتان چسبان همیشه تو اولویت بودند اما باید به این نکته هم توجه شود که نباید بیش از اندازه تنگ یا خیلی گشاد باشند.شلوارهای کتان با پیراهن های دکمه دار که درون شلوار قرار میگیرند ظاهر بسیار خوبی پیدا می کنند و درست کردن این استایل، ساده تر از ان است که فکرش را کنید. شمابا انجام حرکت ساده ای مثل تا زدن لبه ی شلوارتان می توانید ظاهری بسیار شیک به استایل خود دهید ویا با اضافه کردن یک دکمه به لبه پایینی شلوارتان ان را با کفش خود مکمل کنید و ترکیب جذابی درست کنید.

نحوه ست شلوار کتان مردانه

به راحتی می توان از شلوارهای کتان در موقعیت های رسمی وغیر رسمی استفاده کرد زیرا دست شما در انتخاب نوع لباس و کفشی که می خواهید با آن ست کنید باز است و طبق موقعیتی که در آن هستید باید بهترین انتخاب را انجام دهید.

مثلا شما میتوانید این نوع شلوار را با یک تی شرت یا یک پیراهن استین کوتاه همراه با صندل های تخت و یا هرنوع کفش ورزشی و بوت مردانه ست کنید و برای موقعیت های رسمی از پیراهن دکمه دار یا کت های تک به همراه کفش های چرم، بوت ها و انواع کفش های رسمی مردانه استفاده کنید. حتی شما می توانید با اضافه کردن یک کراوات به این تیپ نیمه رسمی، به جذابیت ان اضافه کنید.

همچنین می توان از شلوار های کتان در مجالس و مراسم به عنوان جایگزینی برای کت و شلوار استفاده کرد. بهتر است به این منظور از کفش های چرم و جیر به همراه یک کمربند در  ست خود استفاده کنید.

درست است که شما به راحتی می توانید شلوار کتان خود را با انواع کفش ها از جمله کفش های راحتی، چکمه،کفش های قایقی،کتانی،صندل و کفش های ورزشی،... ست کنید اما ترکیب ان با برخی از کفش ها شیک تر است و احتمال انتخاب کفش نادرست با شلوار کتان بسیار بالاست.

اگر در موقعیتی قرار گرفتید که لازم بود از کتانی یا کفش ورزشی در استایل خود استفاده کنید پیشنهاد ما این است که رنگ سفید یا مشکی برایتان در اولویت باشند زیرا این رنگ ها با هر رنگی هماهنگ می شوند.

برای سبک های غیر رسمی می توانید از کفش های قایقی با پیراهن و یا ژاکت کتان بهره ببرید.این نوع کفش ها برای هر زمان و مکانی مناسب نیستند و به ندرت در تیپ های نیمه رسمی از انها استفاده می شود.

برای استایل های نیمه رسمی می توانید ازکفش های بنددار(کفش های اکسفورد) از جنس  جیر یا کفش های دربی به همراه شلوار کتان خود استفاده کنید.

شلوار کتان همراه با چکمه میتواند ترکیب عالی باشد. شما میتوانید طبق سلیقه خودتان از انواع مختلف ان همچون چکمه جیر،چرم و چلسی،... برای داشتن یک تیپ و استایل نیمه رسمی و حتی رسمی بهره بگیرید. چکمه های چلسی برای تیپ های رسمی بسیار مناسبترند.

به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب رنگ درست و مناسب برای ایجاد استایل رسمی و غیر رسمی بسیار موثر و مفید است. به طور مثال کفش های مشکی از انواع قهوه ای ان با شلوار خاکی بهتر است.

برای اینکه ظاهرتان رسمی تر به نظر برسد از رنگ های متضاد استفاده کنید. همچنین می توانید طبق سلیقه خودتان استایل مورد نظرتان را طراحی کنید تا منحصربه فرد به نظر برسید.

به طور کل،

اگر خواستید یک استایل غیر رسمی، در عین حال شیک و تمیز داشته باشید، شلوار کتان را با یک کفش ورزشی مناسب و یا کتانی استفاده کنید.

از انواع چکمه ها برای داشتن یک استایل نیمه رسمی و از کفش های بند دار و مردانه برای ایجاد یک استایل رسمی استفاده کنید.

همچنین می توانید از هر نوع کفش جیر و چرم همراه با شلوار کتان خود استفاده کنید.

چگونه گیره کراوات به جذاب تر شدن شما کمک میکند؟
چگونه گیره کراوات به جذاب تر شدن شما کمک میکند؟

اقایان شیک پوش که به مرتب بودن استایل خود اهمیت میدهند به ریزترین جزئیات نیز اهمیت می‌دهند. مردان خوش تیپ هارمونی استایل خود را با رنگ و نظم ایجاد می‌کنند. یکی از اکسسوری هایی که آقایان برای نظم بخشیدن به استایل خود اضافه می‌کنند گیره کراوات است.

هرچند این اکسسوری کلاسیک جذاب و مردانه برای بسیاری از آقایان شناخته شده نیست؛ اما جای نگرانی وجود ندارد. چون که استفاده از این گیره کراوات جذاب و مردانه سخت و پیچیده نیست. در این مقاله قصدداریم که به بررسی گیره کراوات و اصول استفاده از آن بپردازیم.

سنجاق کراوات

گیره کراوات یک سنجاق فلزی است که در کنار کراوات قرار میگیرد. همانطور که از نام این اکسسوری کوچک پیداست، وظیفه اصلی این گیره متصل کردن کراوات به لبه پیراهن برای فیکس کردن آن است. این هدف اولیه گیره کراوات است؛ اما با گذرزمان و دخیل کردن سلیقه شخصی و طراحی های جدیدتر و مدرن‌تر طراحان مد و لباس اینک گیره کراوات نیز به سرنوش دیگر اکسسوری ها گرفتار شده است.

 اکنون گیره کراوات فارغ از وظیفه اصلی تبدیل به یک عنصر تزئینی شده است که درکنارکراوات استفاده شده و از طراحی های مختلفی بهره می‌برد.

 گیره-کراوات-مردانه.jpg


گیره کراوات را کجا بزنیم؟

فرای اینکه گیره کراوات به خودی خود جذاب است، این اکسسوری میتواند با جای گذاری نادرست بر روی کراوات شما تمام استایل شما را ناهماهنگ جلوه دهد. از این رو به محل قرارگیری سنجاق کراوات بر روی سینه و کراوات باید دقت کنید. محل اتصال گیره کراوات به کراوات و پیراهن دقیقا در موازات موازات جیب کت یعنی وسط سینه و جایی میان دکمه سوم و چهارم قرار دارد. جهت اتصال گیره نیز از سمت راست به چپ است. ناگفته نماند که گیره وظیفه دارد پیراهن و کراوات را به یک دیگر متصل نگه دارد.

استفاده از گیره کراوات همانطور که میدانید به مانند تمام اکسسوری ها قوانین مجزه وخاص خودش را دارد. 


اصول استفاده از گیره کراوات


گیره کراوات باید موازی جیب و دقیقا وسط سینه بین دکمه سه و چهار قرار بگیرد. هرچه میزان جای گیری گیره در قسمت بالاتری از کراوات باشد نمایی مدرنتر خواهد داشت


گیره کراوات باید با دکمه سرآستین، یراق کمربند و ساعت شما ست باشد. لذا توجه داشته باشید که هارمونی و هماهنگی این اکسسوری های فلزی را به دقت رعایت کنید. 


مدل های مختلف گیره کراوات

. همانطور که میدانید گیره کراوات وظیفه دارد پبراهن و کراوات را به یکدیگر متصل نگه دارد وشما نیز وظیفه دارید از این اکسسوری به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و گیره ای را انتخاب کنید که استایل شما را بهبود ببخشد.


گیره کراواتU  شکل

این گیره ها ساده ترین مدل را در میان گیره های کراوات دارند .این گیره ها را میتوتن از شکل u مانندشان شناخت.  هیچ کدام از اجزای آن پیچیده و قابل جداسازی نیست و به سادگی قابل استفاده هستند. برای استفاده از این گیره ها باید پیراهن و کراوات را در میان گیره قرار داده و به یک دیگر فشار دهید. این فشار دادن سبب می‌شود که دندانه های گیره به یک دیگر نزدیک شده و در کنار هم قرار بگیرند. گیره های دندانه ای سبب می شوند که کراوات و لبه پیراهن ساعت ها به یک دیگر متصل مانده و ازجای خودتکان نخورند.


گیره کراوات سنجاق دار

گیره های سنجاق دار یکی از انواع گیره های کراوات می باشد که دارای یک عدد میله نازک عمود T شکل ، دکمه ای سوزن دار و پایه ای برای اتصال سوزن میباشند. این گیره ها مناسب استایل های رسمی و کت و شلوار های بدون جلیقه میباشند. این گیره از دیگر گیره ها زیباتر است از این رو به خوبی باید دیده شوند. پس اگر قرار است از کت و شلوار سه تکه استفاده کنید پیشنهاد میکنیم از این نوع گیره کراوات استفاده نکنید.


گیره کراوات نازک

کلاسیک ترین نوع گیره های کراوات این مدل میباشد. از این رو میتوانید طرح های مختلفی از آن را داشته باشید. هم چنین در این گیره ها اندازه اهمیت چندانی ندارد لذا نیاز نیست لزوما گیره با کراوات تطابق داشته باشد.

در اخر سعی کنید اگر استایلی رسمی و کلاسیک دارید مینیمال ترین گیره را انتخاب کنید.